Projekt domu Gilbert Współczesna architektura
25

Luty

3 lata ago

Współczesna architektura

Współczesna architektura
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bürogebäude -- modernes Gebäude und BäumeUżyteczność, piękno i trwałość tym powinna cechować się dobra architektura. Wiele budynków jest poprawnych lub nawet znakomitych z punktu widzenia rzemiosła. Tylko nieliczne pozostają nam w pamięci i stają się symbolem danego miejsca. Wystarczy wspomnieć choćby operę w Sydney, czy Big Bena, aby zrozumieć w jaki sposób architektura wpływa na przestrzeń i nadaje jej określonego charakteru.

Architektura Nowego Yorku sprawia, że to miasto jawi nam się jako dynamiczne i nowoczesne, Dubaj i jego wysokościowce kreują miasto przyszłości, zaś architektura Gaudiego (w Barcelonie) czyni miasto jedyną w swoim rodzaju galerią sztuki.
W dzisiejszych miastach budynki zazwyczaj są wysokie, dzięki czemu lepiej wykorzystują niewielkie przestrzenie. Współczesne trendy wymagają, aby architektura była przyjazna dla środowiska. Budynki powinny wykorzystywać energię słoneczną, może nawet absorbować wodę z powietrza. Architektura ekologiczna to architektura przyszłości. Wydaje się, że coraz większa liczba ludzi na świecie wymusi rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska.

Podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

Tag:
admin Administrator

1 comment
Comments are closed.
Tagi: , , , , , , , , , ,