Co trzeba wiedzieć o paletach z tworzyw sztucznych?

Palety powszechnie służą do transportu i magazynowania. Praktycznie w każdej firmie korzysta się z tego rodzaju wyposażenia. Najczęściej używane są palety plastikowe i drewniane. O ich popularności zadecydowały niezaprzeczalne zalety.

Paleta z tworzywa sztucznego – dlaczego lepsza od drewnianej?

Drewniane palety zna chyba każdy. Te ciężkie podstawki pod towar jeszcze do niedawna królowały w przemyśle i handlu. Dziś coraz częściej zastępowane są paletami z tworzyw sztucznych. Zadecydowała ekonomia i zalety palety z tworzywa sztucznego.Choć paleta z tworzywa sztucznego są droższe od drewnianych, to jej zakup jest zdecydowanie ekonomiczny. Jest lżejsza od drewnianej, co ma spore znaczenie w transporcie. Jej żywotność jest kilka razy dłuższa, a po śmierci technicznej warto ją oddać do recyklingu, dzięki czemu środowisko naturalne pozostaje czyste. Nie wymaga też napraw, które często są konieczne przy drewnianych paletach.Wśród zalet podkreślanych przez użytkowników palet są także odporność na czynniki atmosferyczne. Można bez problemu przechowywać je na powietrzu, bez obawy o namoknięcie czy rozwój szkodliwych grzybów. Jeśli chodzi o palety plastikowe producent zapewnia też, że wytrzymują one kontakt z różnymi chemikaliami, także tymi agresywnymi.

Palety plastikowe producent ma wiele do zaoferowania

Palety z tworzyw sztucznych popularność zyskują także dzięki sporej różnorodności. Dostępne nie tylko różne rozmiary palet, ale także różne ich konstrukcje. Najpopularniejszą jest paleta plastikowa 1200×800. Takie palety są najczęściej kupowane. To jeden ze standardowych wymiarów palet, często wykorzystywane są też palety 1200×1000 i 800×600. W razie potrzeby można zamówić paletę o nietypowych rozmiarach. Ponieważ paleta plastikowa 1200×800 jest często używana, więc producenci różnego rodzaju pojemników dostosowują ich wymiary tak, aby jak najlepiej wykorzystać jej powierzchnię.Producenci proponują też przeróżne rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym wszystkie czynności przy załadunku i transporcie są jeszcze łatwiejsze oraz bezpieczeństwo przewożonego towaru jeszcze lepsze. W zależności od potrzeb można wybrać palety na płozach lub na stopach. Te pierwsze są idealne do przewozu i składowania ciężkich ładunków. Palety ze stopami pozwalają zmniejszyć koszty transportu powrotnego pustych palet.Przy wyborze palet warto skonsultować się z firmą dostarczającą palety, ponieważ jej pracownicy doradzą najlepszy model.

Post Author: admin