Remont w pigułce, czyli jakie podłogi wybrać do domu?

Wybór podłogi do domu to jeden z kluczowych etapów remontu. Odpowiednio dopasowana stanowi ciekawy element aranżacyjny w pomieszczeniu, zapewniając jednocześnie wysoki komfort użytkowania. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z cechami różnych materiałów wykończeniowych – ich porównanie ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji.
Czytaj więcej o Remont w pigułce, czyli jakie podłogi wybrać do domu?

Pęknięta szyba – czy jej wymiana to jedyna opcja?

Współcześnie produkowane powierzchnie ze szkła cechują się dużą wytrzymałością. Jednak każdemu z nas choć raz przytrafiła się podobna sytuacja: zbyt mocne zamknięcie okna skutkuje pęknięciem szyby, a ulubiony świecznik czy lustro nadłamują się na rogu. Czy możliwe jest rozwiązanie, które nie pociągnie za sobą nieplanowanego wydatku? Teraz już tak!
Czytaj więcej o Pęknięta szyba – czy jej wymiana to jedyna opcja?

Wyciszanie ścian za pomocą paneli tapicerowanych

Po ciężkim dniu wiele osób marzy tylko, by wrócić do domu i usiąść w ciszy na fotelu. Niestety ciszę często zakłóca nam hałas dobiegający z różnych stron mieszkania. Może to być hałas z zewnątrz lub wewnątrz, z sąsiedniego pokoju hałasującego innego członka rodziny lub obok mieszkającego sąsiada. Wyciszanie ścian to recepta na ciszę.
Czytaj więcej o Wyciszanie ścian za pomocą paneli tapicerowanych

Jak zabudować rury w naszym mieszkaniu?

Bardzo popularnym trendem na rynku nieruchomości w ostatnim czasie jest między innymi kupno mieszkania z rynku wtórnego. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy bardzo szybko stać się właścicielami mieszkania, co jest naprawdę dobrą inwestycją. Nie musimy także płacić nikomu za wynajem. Jednak jak je urządzić?
Czytaj więcej o Jak zabudować rury w naszym mieszkaniu?

Czy kołki rozporowe sprawdzą się w przypadku pustaków?

Przymocowanie szafki lub półki wiszącej nie jest trudnym zadaniem, jeśli mamy pod ręką niezbędne akcesoria. Ważne jest, aby były one w stu procentach dopasowane do obciążenia. Kołki rozporowe do cegły dziurawki powinny zostać starannie dobrane. Puste materiały budowlane nie wymagają dodatkowego gipsowania w miejscu wiercenia, chociaż wiele osób uważa inaczej. Poniżej zamieszczono kilka praktycznych wskazówek, które mogą okazać się pomocne.
Czytaj więcej o Czy kołki rozporowe sprawdzą się w przypadku pustaków?