Tereny inwestycyjne – jak zweryfikować interesującą działkę inwestycyjną?

Znalezienie działki inwestycyjnej, która spełni wszystkie wymagania inwestora, to często długi i żmudny proces. Należy zwrócić uwagę nie tylko na lokalizację, ale również na inne czynniki. O czym trzeba pamiętać, oceniając tereny inwestycyjne?
Czytaj więcej o Tereny inwestycyjne – jak zweryfikować interesującą działkę inwestycyjną?

Wypełniacze do paczek domowej roboty

Wypełniacze do paczek to elementy, które mają na celu skuteczne zabezpieczanie transportowanych towarów przed ich uszkodzeniem. Amortyzują one wstrząsy, a ponadto w przypadku niektórych z nich ograniczą również dostęp wody i zapobiegają zamoczeniu przesyłki. W sprzedaży dostępne są profesjonalne produkty. Jednakże, wypełniacze paczek można również samodzielnie wykonać w domu.
Czytaj więcej o Wypełniacze do paczek domowej roboty

Lakier silikonowy – skuteczna ochrona płytek drukowanych

Płytki drukowane, czyli płytki PCB stosowane są bardzo często w branży elektronicznej. Gdy wystawione są na niekorzystne warunki jak wilgoć, pyły czy promieniowanie UV, mogą szybko niszczeć. Aby je zabezpieczyć, stosuje się specjalne powłoki lakiernicze, w tym lakiery silikonowe. Czym się charakteryzują? Kiedy warto je stosować?
Czytaj więcej o Lakier silikonowy – skuteczna ochrona płytek drukowanych

Gdzie można postawić ściankę szklaną loftową?

Urządzenie mieszkania, domu czy pomieszczeń biurowych nie jest prostą sprawą. Najważniejszą rzeczą jest to, aby wszystko było funkcjonalne i praktyczne. Dlatego też należy bardzo dobrze przemyśleć każdy pokój i zadbać i najdrobniejszy szczegół. Istotną kwestią jest to, aby w domu czy w biurze czuć się swobodnie i komfortowo.
Czytaj więcej o Gdzie można postawić ściankę szklaną loftową?

Architektura – budynki modułowe

W ostatnich latach ciekawość wzbudza koncepcja budowania modułowego. Jest związana z ideą budownictwa pasywnego, energooszczędnego, mobilnego i funkcjonalnego. Projekty domów pasywnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem architektów i inwestorów. Powstają szybko, oparte są na nowoczesnych technologiach, sprzyjających środowisku naturalnemu. W Polsce pierwszy budynek pasywny z niezbędnymi certyfikatami powstał w 2006 roku, w Smolcu pod Wrocławiem.
Czytaj więcej o Architektura – budynki modułowe