Co warto wiedzieć o domach prefabrykowanych?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na domy prefabrykowane. Godny uwagi jest również fakt, że obecnie na rynku działa bardzo duża liczba przedsiębiorstw specjalizujących się w stawianiu tego typu konstrukcji.

Drewniane domy modułowe

Należy mieć świadomość, że drewniane domy prefabrykowane cieszą się ogromnym zainteresowaniem w krajach skandynawskich, a także Kanadzie. W jaki sposób one powstają? W pierwszej kolejności w fabryce tworzony jest szkielet konstrukcji, który po zamontowaniu na określonym placu budowy uzupełniany jest pozostałymi elementami konstrukcyjnymi.

Ściany przeważnie składają się z płyt drewnopochodnych, a także warstwy izolacyjnej np. z wełny mineralnej. Nie można zapomnieć wspomnieć, że płyty i pozostałe elementy musza zostać wcześniej przygotowane przez firmę w fabryce, a później przewiezione na działkę. Świetną opcją będzie rozpoczęcie współpracy z renomowaną firmą. Warto zapoznać się z ofertą: multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/.

Stalowe domy modułowe

Domy prefabrykowane ze stali mogą obecnie powstać z kontenerów lub w technologii szkieletowej. W drugim przypadku w warunkach fabrycznych tworzony jest szkielet konstrukcji, który następnie uzupełniany jest innymi elementami już na placu budowy.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zlecenie pracy doświadczonej firmy, która miała styczność z tego rodzaju technologią. Osobom zainteresowanym zalecane jest odwiedzenie strony: multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/.

Domy modułowe z paneli SIP

Należy mieć świadomość, że domy modułowe z paneli SIP powstają bardzo podobnie do drewnianych domów modułowych. Budulcem w tym przypadku będą panele SIP. Są to w najprostszym możliwym ujęciu płyty strukturalne, które składają się z wewnętrznej warstwy izolacyjnej z wełny skalnej, dwóch płyt osłonowych zewnętrznych, a także styropianu lub pianki poliuretanowej

Oczywiście panele będą dostarczane na plac budowy w paczkach. Z kolei ich montaż trwa od 2 do 3 tygodni. Następnie wystarczy w budynku wstawić drzwi i okna, a także wykonać pozostałe prace wykończeniowe.

Post Author: admin