Czym jest prefabrykacja i dlaczego jest chętnie wybierana?

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej można usłyszeć wiele dobrego na temat domów stawianych za pomocą prefabrykacji. Taką metodę stosuje m.in. producent MultiComfort. Zaglądając na jego stronę, czyli https://www.multicomfort.pl/, znajdziemy bardzo szeroką ofertę. Dlaczego warto się zdecydować na takie rozwiązanie? Czym ono jest?

Poza miejscem budowy

Podstawowa różnica między opisywaną tutaj metodą a tradycyjnym rozwiązaniem polega na tym, że większość pracy odbywa się daleko od placu budowy. W profesjonalnych fabrykach tworzone są bowiem wielkowymiarowe elementy, które następnie należy transportować we wskazane miejsce.

Właśnie to jest tzw. prefabrykacja. Pozwala ona na znaczne skrócenie czasu potrzebnego na wybudowanie obiektu, nawet o dużych rozmiarach. Wystarczy kilka dni albo maksymalnie kilkanaście dni. To bez wątpienia postęp technologiczny, gdyż sam ostateczny montaż staje się stosunkowo prostym zadaniem.

Jak to wygląda w praktyce?

Wyobraźmy sobie wielką halę produkcyjną. Jak wytłumaczono na https://www.multicomfort.pl/, właśnie w takim miejscu powstają ściany, stropy, a także dachy. Proces produkcyjny nie jest narażony wtedy na złe warunki pogodowe. Poszczególne elementy mogą być zatem wykonywane w sposób dokładny i dlatego nie ma problemów w dalszym ich wykańczaniu.

W przypadku ścian najpierw przygotowana jest odpowiednia, solidna konstrukcja. Prasuje się ją na stole pneumatycznym, aby uzyskała zalecaną sztywność. Gdy już się to zrobi, pora na wypełnienie każdej ściany wystarczającą warstwą izolacji termicznej w postaci wełny mineralnej. Jeżeli mowa o stropach, to początek prac polega na docinaniu belek oraz skręcaniu ich zgodnie z rysunkiem technicznym.

Podsumowanie

Otwierając stronę https://www.multicomfort.pl/, można dowiedzieć się, że domy prefabrykowane charakteryzują się niesamowitą wytrzymałością na ściskanie. Poza tym są one odporne na ogień, a nawet korozję. Wystarczy kilka etapów: produkcja, transport, montaż, aby cieszyć się z wymarzonego domu! Stąd coraz większa popularność takiego rozwiązania.

Post Author: admin