Do czego służy żel silikonowy?

Żele silikonowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak nie wszyscy wiedzą, do końca, jakie produkt ma właściwości i kiedy tak naprawdę trzeba go stosować. Konsystencja żeli silikonowych jest trwała i niezwykle twarda a sam produkt przeznaczony jest do osuszania i przeciwdziałania wilgoci.

Do czego przeznaczony jest środek?

Żel silikonowy przeznaczony jest co prawda do pochłaniania wilgoci ale jego zastosowanie dotyczy płynów, gazów i powietrza. Wykorzystuje się ten materiał jako ochronę przed nadmiernym wzrostem wilgotności względem do punktów zagrożonych powstawaniem grzybów, rozmazania optycznego lub korozji. Dzisiaj dodatkowo żel silikonowy wykorzystywany jest także przy pakowaniu i transporcie towarów elektrycznych, mechanicznych, komponentów elektronicznych czy komunikacyjnego sprzętu.

Podstawowe cechy produktu

Użytkownicy żeli silikonowych bardzo cenią sobie fakt, że mogą bez problemu kontrolować poziom wilgotności nie w dużych a nawet w bardzo małych pojemnikach. Ogólnie na rynku dla wygody klientów, sprzedawany jest żel silikonowy zapakowany w saszetki różnych rozmiarów. Każdy przykład produktu ma odpowiednie certyfikaty i spełnia wymagane normy. Dodać też należy, że żele silikonowe nie wchodzą w żadną reakcję ze związkami chemicznymi, są po prostu obojętne na chemię.

Żel silikonowy kupuje się z głową

Produkt jest bardzo drogi na rynku, są jego różne wersje i dlatego zawsze najlepiej jest kupować żel ze średniej półki. Nigdy też nie należy zdobywać go poprzez branie udziału w jakichkolwiek aukcjach czy kupować go z niesprawdzonych i nieznanych miejsc. Czasami można trafić na promocję produktu i wtedy wersję, normalnie, drogą można kupić w atrakcyjnej cenie.

Ma również zastosowanie w budownictwie

Ze względu na swoją zdolność pochłaniania wilgoci, żele silikonowe są składnikiem różnego rodzaju preparatów stosowanych w budownictwie, w pracach remontowych i wykończeniowych. Wspomnieć tutaj można silikony, które stosuje się do naklejania, wypełniania fug, wypełniania i zabezpieczania ubytków. Wśród tego typu preparatów jest wiele środków, które mają zastosowanie w miejscach gdzie wilgoć i zbyt duża nasiąkliwość ma miejsce. Mowa tu o kuchniach i o łazienkach. Dlatego spotyka się silikony sanitarne, przeznaczone do wypełniania fug czy też zabezpieczające dane miejsca. W ogóle silikon, w różnej postaci jest dzisiaj powszechnie używany i ma zastosowanie w wielu miejscach. Występuje w postaciach różnych i o różnych konsystencjach.

Post Author: admin