Domek ogrodowy szyty na miarę

Domek ogrodowy, by był wygodny i funkcjonalny, musi spełniać kilka podstawowych warunków. Wielkość, materiał, z którego jest zrobiony oraz funkcja to podstawowe pytania, na które należy sobie odpowiedzieć przed zakupem domku ogrodowego.

Dzienne światło, szerokie drzwi – podstawa wygodnego użytkowania

Domek ogrodowy powinien mieć co najmniej jedno okno. Dostęp światła dziennego jest konieczny, by bez problemu móc cokolwiek znaleźć w domku oraz wykonywać niezbędne prace ogrodnicze. Dodatkowo otwarte okno stanowi dodatkowy otwór wentylacyjny, dzięki któremu w domku jest ruch powietrza.

Drzwi powinny mieć taką szerokość, która umożliwi wprowadzenie do środka kosiarki do trawy, czy taczki. Zbyt wąskie drzwi będą kłopotliwe i niepraktyczne. Nawet wnoszenie worków z nawozem, czy ziemią może okazać się niewygodne.

Ani za mały, ani za duży

Ustalenie prawidłowego rozmiaru domku ogrodowego to jeden z najważniejszych elementów wygodnego funkcjonowania. Przed zakupem warto dokładnie przemyśleć, jak domek będzie wykorzystywany.

Chcąc przechowywać wyłącznie sprzęt ogrodniczy można kupić szafę ogrodniczą, która jest niewielkich rozmiarów,a co za tym idzie jest korzystna cenowo. Przechowywanie sprzętu sportowego oraz mebli ogrodowych wiąże się z koniecznością zakupu większego domku.

Działkowicze, którzy spędzają na działce weekendy oraz wakacje muszą pomyśleć o domku, który będzie większych rozmiarów i będzie wygodniejszy. W takim domku trzeba umieścić łóżko, wygospodarować kącik kuchenny oraz miejsce na chociaż niewielką szafę.

Bardzo wygodny jest domek ogrodowy z tarasem. Jest to idealne miejsce, by wypić poranna kawę, czy posiedzieć wieczorem przy grillu.

Przegląd materiałów

Domek służący wyłącznie do przechowywania sprzętu ogrodniczego może być wykonany z metalu bądź plastiku. Nie są to domki, które mają ciekawą estetykę. Są to typowo użytkowe pomieszczenia. Taki domek warto umieścić w rogu działki, by nie wpływał na ogólny obraz ogrodu. Domek obrośnięty winoroślą będzie wtapiał się w otoczenie.

Domek,w który właściciel planują nocować warto wykonać z drewna. Jest to wymagający materiał, ale za to pięknie wkomponuje się w pejzaż działki. Drewno, które będzie konserwowane przez wiele lat będzie wyglądało pięknie.

Domek ogrodowy znajdziesz w ofercie Megiw.

Post Author: admin