Drobny podarunek za wsparcie

Zakończenie okresu pisania pracy dyplomowej oraz jej obrona to stresujący czas dla każdego studenta. Mimo to, warto pomyśleć także o swoim promotorze. Chodzi o to, by podziękować mu za okazane zaangażowanie, pomoc i wsparcie. Czy wypada podarować prezent dla promotora?

Czy upominek będzie stosowny?

Wiele osób się nad tym zastanawia, czy zakup prezentu dla promotora i jego wręczenie nie będzie nietaktem. Oczywiście bezwzględnie taki podarunek wręcza się już po obronie pracy dyplomowej, na zakończenie owocnej współpracy. Nie jest to nic niestosownego, wręcz przeciwnie, to bardzo miłe. Chociaż promotor jest wynagradzany za swoją pracę, będzie mu bardzo przyjemnie, jeżeli jego trud zostanie doceniony także przez studentów.

Oczywiście prezent dla promotora musi być drobny i raczej symboliczny. Wystarczy, że cała grupa, która pisała pracę pod kierunkiem danej osoby zrzuci się po kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście złotych, a już można za tę cenę kupić coś gustownego i niezbyt drogiego.

Prezent dla profesora

Jeżeli promotorem był mężczyzna, to od razu nasuwa się skojarzenie, że prezentem może być butelka dobrego alkoholu. Jeżeli jednak z jakiegoś względu taki podarunek wydaje się nie być na miejscu, to można wybrać na przykład stylowe pióro. Na pewno przyda się w pracy naukowej. Jeżeli będzie ono miało grawer to taki prezent dla promotora będzie jeszcze bardziej spersonalizowany.

Innym pomysłem może być krawat i poszetka, szczególnie jeżeli promotor nosi się na co dzień elegancko, ale niekoniecznie. W życiu pracownika naukowego jest naprawdę wiele okazji, kiedy można będzie u żyć takiego podarunku.

Z jakiego prezentu ucieszy się kobieta?

Wybór prezentów dla promotorów oczywiście w dużej mierze zależy od płci osoby, która ma być obdarowana. Jeżeli będzie to kobieta, to niesamowicie miłym prezentem jest bukiet kwiatów. Jeżeli podarunek ma być bardziej bogaty, to można zdecydować się na kosz prezentowy.

Zawiera on zazwyczaj dobre kawy, herbaty, słodycze czy inne przysmaki oraz butelkę alkoholu. Jest też pięknie przyozdobiony. Dodatkowo można dodać do takiego kosza mniejszy bukiet kwiatów. Taki prezent zostanie na pewno zapamiętany na długo, bo nie tylko cieszy oko, ale także podniebienie.

Prezent dla promotora znajdziesz w ofercie Bengraversky.com

Post Author: admin