Jak w ciekawy sposób zaaranżować poduszki dekoracyjne na sofie?

Poszewki dekoracyjne często uważane są za mało znaczący element wystroju wnętrza. Nic bardziej błędnego! Dekoracyjne poszewki na poduszki pozwalają szybko i za niewielką kwotę zmienić wystrój salonu. Jak wybierać poszewki, by stworzyć charakterystyczne wnętrze?

Ile poduszek umieścić na sofie?

Poszewki na poduszki dekoracyjne są niezwykle ciekawym dodatkiem, ale trzeba pamiętać, że sofa musi być przede wszystkim wygodna. Ciągłe usuwanie poduszek, by móc usiąść nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Wybierając poduszki na sofę należy dostosować ich ilość do wielkości kanapy. Na niewielkiej, dwuosobowej sofie mogą znajdować się 2 maksymalnie 3 poduszki. Na dużym narożniku można umieścić ich 4, a nawet 6 poduszek.

Chcąc uzyskać interesującą kompozycję warto wybierać poduszki w różnych kształtach oraz rozmiarach.

Jak dobierać kolory?

Poszewki dekoracyjne na poduszki warto układać w ciekawe wzory. Można ułożyć je na sofie na zasadzie kontrastu. Mocne zestawienia kolorów zawsze robią wrażenie. Jednolite poszewki dekoracyjne można ułożyć na przemian ze wzorzystymi. To również daje bardzo ciekawe efekty. Tak samo można połączyć wzory. Dekoracyjne poszewki na poduszki z dużym wzorem łączymy z poduszkami z małymi wzorami.

Do salonu, który zaaranżowany jest w nowoczesnym stylu świetnie będą pasowały poszewki na poduszki dekoracyjne ze zwierzęcymi wzorami. Buldożek francuski w dużych czerwonych okularach, kolorowa ważka, miś koala w kwiecistej koszuli czy jeleń w krawacie nie mogą pozostać niezauważone.

Do salonu w klasycznym stylu warto wybrać poszewki dekoracyjne bardziej stonowane. Duże liście monstery, ogromne róże czy delikatne maki sprawia, że salon będzie subtelny i spokojny. Nie można również zapomnieć o dekoracyjnych poszewkach na poduszki, na których znajdziemy wzory geometryczne. Jest to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat.

Wybierając poszewki dekoracyjne można skomponować je na dwa sposoby. Zachować kolorystykę, która dominuje w salonie lub wprost przeciwnie, zaszaleć wykorzystując kontrast. Spokojny i stonowany salon będzie harmonijny. Kontrastowy jedyny w swoim rodzaju.

Post Author: admin