Jak w rzeczywistości wygląda budowa domu prefabrykowanego – krok po kroku?

Na polskich działkach coraz częściej pojawiają się gotowe domy prefabrykowane, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Dzięki specjalnym konstrukcjom betonowym proces budowy nowego domu można skrócić nawet do 12 tygodni.

Jak wygląda budowa domu od a do z?

Gotowe domy z prefabrykatów buduje się bardzo podobnie jak tradycyjne domy z płyty. Największa różnica polega oczywiście na tym, że prefabrykaty można tak naprawdę dowolnie wycinać. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że projektanci mogą zaproponować swoim klientom nawet bardzo nietypowe konstrukcje. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się prefabrykaty z betonów lekkich. Wszystkie elementy przygotowane są w fabryce na wymiar, dzięki czemu bez problemu można je złożyć na placu budowy.

Ile kosztuje budowa nowego domu prefabrykowanego?

Koszty budowy gotowego domu z prefabrykatów zależą oczywiście od jego stanu. Jeżeli chodzi o podstawowy stan surowy, to trzeba liczyć się z wydatkami na poziomie od 1200 do 1400 zł za m2. W podanej cenie znajdują się wszelkie koszty za wykonanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych na wcześniej przygotowanych fundamentach płytowych. Przy stanie surowym zamkniętym dochodzi ocieplenie budynku, wykończenie elewacji, czy też montaż parapetów. W tym konkretnym przypadku domy gotowe prefabrykowane ceny wahają się w granicy od 1900 do 2800 zł za m2. Najdroższym rozwiązaniem jest doprowadzenie gotowego domu do stanu deweloperskiego. Za ocieplone stropy, płyty gipsowe, schody żelbetowe, czy też zamontowane stelaże trzeba zapłacić około 3000 zł za m2.

Jak szybko powstaje gotowy dom prefabrykowany?

Szybkość budowy domów prefabrykowanych robi naprawdę duże wrażenie zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. Pierwszym etapem jest oczywiście wykonanie profesjonalnej płyty fundamentowej co zajmuje od 2 do 4 dni. Wykonanie gotowych prefabrykatów u rzetelnej firmy zajmuje od 2 do 3 tygodni. Kolejnym krokiem jest oczywiście zamontowanie prefabrykatów. Rzetelnej ekipie budowlanej zajmuje to około 2-4 dni. Na samym końcu można zająć się instalacjami, wylewkami i wykończeniem budynku do stanu gotowego. Jest to tak naprawdę najdłuższy etap, który może zajmować nawet 2 miesiące.

Post Author: admin