Jak wybrać drzwi wejściowe? Kluczowe kwestie!

Jeśli zamierzasz kupić drzwi wejściowe do swojego domu, oto 4 najważniejsze kwestie, które trzeba uwzględnić przy ich wyborze!

1. Wymiary drzwi

Kluczowe znaczenie przy wyborze stolarki ma jej odpowiedni wymiar, dlatego w pierwszej kolejności należy zmierzyć otwór drzwiowy i dopasować do niego drzwi, co w przypadku nowszych budynków nie jest problemem, ponieważ mają one standardowe wymiary otworów pod montaż drzwi wejściowych.

Gdy natomiast poszukiwane są produkowane na wymiar Drzwi Jaworzno to jedno z wielu miast, w którym można je zamówić, dlatego producent będzie mógł przygotować je na indywidualne zamówienie, by były dopasowane nawet do nietypowych otworów drzwiowych.

Dodatkowo ważna jest strona, w którą otwiera się skrzydło drzwiowe, dlatego drzwi dzielone są na prawe oraz na lewe, wobec tego kluczowe jest uwzględnienie strony, w którą mają otwierać się drzwi w domu.

2. Parametry termoizolacyjne

Drugim kluczowym czynnikiem przy wyborze drzwi są ich parametry termoizolacyjne, ponieważ dobrze zaizolowane drzwi są w stanie skutecznie ochronić budynek przed ucieczką ciepła, a w efekcie zmniejszają koszty jego ogrzewania.

Parametry termoizolacyjne drzwi są określone za pomocą parametru Ud, który podawany jest w jednostkach określanych jako W/m2K, czyli inaczej z użyciem parametru określanego jako współczynnik przenikania ciepła – im będzie on niższy, tym drzwi te będą cieplejsze.

3. Bezpieczeństwo drzwi

Jednym z zadań drzwi wejściowych jest zabezpieczenie budynku przed intruzami, dlatego duże znaczenie ma w tym przypadku ich klasa bezpieczeństwa, także określana jako klasa antywłamaniowa albo klasa odporności – klasy te oznaczane są od najniższej RC1 do najwyższej RC6.

Gdy planuje się zakupić nowe wejściowe drzwi Jaworzno jest jednym z miast, gdzie można znaleźć je w salonach w wielu wariantach pod względem ich klas bezpieczeństwa, co pozwala na dopasowanie ich do własnych potrzeb.

4. Estetyka

Nie można też zapomnieć o tym, że przy zakupie drzwi zewnętrznych duże znaczenie ma ich wygląd, który powinien być dopasowany do budynku i gustu jego właścicieli.

Producenci oferują drzwi w wielu wariantach, w tym drewniane, aluminiowe, stalowe, PCV, które mają różne kolory, na przykład szary, brązowy, biały, wybarwienia drewna, a także mogą mieć różne elementy dekoracyjne, przykładowo ozdobne przetłoczenia oraz przeszklenia w różnych układach.

Zamawiając drzwi w Jaworznie, można wybrać taki wariant, który będzie najlepiej dopasowany do danego budynku pod kątem zastosowanych materiałów, kolorystyki i wykończenia.

Post Author: admin