Jak wybrać obrus do salonu?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór obrusa jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wysokiej jakości produktów znanych producentów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci mają ogromny problem z podjęciem właściwej decyzji. Można zaobserwować, że roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne obrusy do salonu.

Rozmiar

Jest to pierwszy aspekt, który powinno się wziąć pod uwagę. Warto wiedzieć, że wymiary obrusów muszą być właściwie dopasowane nie tylko do kształtu, ale również wielkości stołu. W najprostszym możliwym ujęciu muszą być one większe od blatu.

Rekomendowane jest, by materiał zwieszał się od 20 do 25 cm. Osoby, które znają zatem wymiar blatu swojego stołu powinny dodać zarówno do jego długości, jak i szerokości po 50 cm.

Z jakiego materiału powinny być wykonane klasyczne obrusy?

Wybierając modne obrusy do salonu trzeba koniecznie zwrócić uwagę na materiał. Warto wiedzieć, że produkt powinien być nie tylko plamoodporny, ale również trwały. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie można bez większego problemu zaopatrzyć się w nowoczesne obrusy do salonu wykonane z sztucznych, syntetycznych i naturalnych tkanin.

Do wspomnianych naturalnych tkanin trzeba zaliczyć bawełnę czy len. Należy mieć świadomość, że bardzo często są one łączone z poliestrem. Godny uwagi jest również fakt, że klasyczne obrusy z bawełny będą niezwykle proste w czyszczeniu. Z kolei obrusy z lnu będą znacznie trwalsze w porównaniu do bawełnianych. Cechują się również odpornością na różnego rodzaju zabrudzenia.

Jakie kwestie trzeba jeszcze uwzględnić przed podjęciem decyzji?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się modne obrusy do salonu wykonane z sztucznego włókna czy wiskozy. Warto wiedzieć, że klientów do dokonania zakupu przekonuje przede wszystkim bardzo niska cena oraz różnorodność dostępnych kolorów i wzorów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obrusy z wspomnianego materiału są połyskliwe i śliskie. Ponadto bardzo szybko się elektryzują.

Post Author: admin