Jakie zalety ma profesjonalna witryna na wino?

Profesjonalne witryny na wino mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej restauracji i sklepów decyduje się na ich zakup. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać największe atuty nowoczesnych witryn na wino i dowiedzieć się jednocześnie, czy w rzeczywistości warto je kupić.

Jakie największe zalety?

Elegancka witryna na wino umożliwia przechowywanie różnych gatunków wina w optymalnych warunkach. Pamiętać należy o tym, że tylko w optymalnych parametrach buteleczki z winem będą mogły leżakować przez kilkanaście lat. Dzięki systemowi chłodzenia butelka wyjęta z komory jest od razu gotowa do spożycia.

Witryny na wino ochraniają buteleczki przez niebezpiecznym promieniowaniem słonecznym. Witryny zaprojektowane są w taki sposób, aby zachować właściwą temperaturę dla poszczególnych gatunków wina. Dzięki nowoczesnej witrynie można również precyzyjnie dobrać optymalną wilgotność powietrza, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

Warto wspomnieć także o tym, że dzięki witrynie można liczyć na optymalną cyrkulację powietrza. Olbrzymim atutem są także higieniczne warunki przechowywania trunków. Eleganckie witryny coraz częściej spełniają także zadania dekoracyjne.

Na co zwrócić uwagę?

Oryginalna witryna na wino spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy będzie idealnie dopasowana do danego lokalu gastronomicznego. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na rozmiar. Mowa tutaj nie tylko o maksymalnej pojemności, ale również o liczbie dostępnych półek.

Kolejnymi wartymi uwagi parametrami jest zakres temperatur i liczba stref chłodzenia. Jak powszechnie wiadomo wina biała potrzebują nieco innej temperatury niż wina czerwone lub szampany.

Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić uwagę na rodzaj systemu chłodzenia. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać system chłodzenia statyczny i dynamiczny. W wielu restauracjach przydać może się także witryna na wino z funkcją automatycznego odszraniania. Przydać może się także wbudowany zamek w drzwiach. Witryny chłodnicze na wino to inwestycja na lata, dlatego też warto zadbać o to, aby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Witryna na wino dostępna jest w ofercieGastrosilesia.pl.

Post Author: admin