Najważniejsza parametry deszczowni prysznicowych

Przed Tobą zakup deszczowni do prysznica? Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeanalizuj najważniejsze parametry urządzenia. Ważne, aby było ono trwałe i odporne na niesprzyjające działanie czynników otoczenia. Dużą rolę odgrywa również sposób montażu czy design. Mile widziany jest prosty system sterowania, który zwiększa komfort obsługi.

Wysoka wytrzymałość

Deszczownia do prysznica powinna być wytrzymała, tak aby nawet po latach nie utraciła pierwotnych właściwości użytkowych. Należy pamiętać, że urządzenie jest narażone na działanie specyficznych warunków otoczenia, co sprzyja pojawieniu się usterek.

Przed zakupem trzeba sprawdzić, w jaki sposób wybrana deszczownia do prysznica została zabezpieczona przed korozją. Odporność na rdzewienie jest absolutną podstawą!

Sposób mocowania

Można wyróżnić deszczownie do prysznica podtynkowe oraz natynkowe. Istotne, aby urządzenie było kompatybilne z posiadaną instalacją. Najprostszą opcją wydaje się jego zakup wraz z baterią. W takiej sytuacji nie trzeba martwić się o dobór poszczególnych elementów.

W sprzedaży dostępne są deszczownice prysznicowe do instalacji na specjalnych konstrukcjach, a także bezpośrednio w ścianie. Wybór to kwestia indywidualna, która zależy w dużej mierze od projektu instalacji.

Rozmiar i kształt

Jak już wspomniano, deszczownia musi być dopasowana do prysznica. Ważne, aby rozmiar dobrać niezwykle precyzyjnie, gdyż tutaj liczy się każdy milimetr. Jeśli chodzi o wielkość dyszy, to należy uwzględnić wymiary kabiny. Niedopuszczalne jest wyciekanie wody na zewnątrz.

Szeroki wybór kształtów sprawia, że znalezienie odpowiedniego wariantu nie stanowi żadnego wyzwania. W trendach znajdują się prostokątne i kwadratowe deszczownie prysznicowe, jednak godne polecenia są również modele okrągłe.

Design i jakość wykończenia detali

Priorytetem jest, aby deszczownia do prysznica współgrała z wyposażeniem łazienki. Ogromną rolę odgrywa także jakość wykończenia detali. Tutaj nie ma miejsca nawet na najmniejsze niedociągnięcia!

Post Author: admin