Rama okienna – co warto wiedzieć?

W obecnych czasach wybór ram okiennych jest ogromny. Dostępne są różnego rodzaju modele, dzięki czemu każda osoba znajdzie coś dla siebie. Ważne jest to, żeby ramy okienne pochodziły od uznanego producenta, gdyż ich jakość jest bardzo istotną kwestią.

Co warto wiedzieć o ramach okiennych?

Wybór ramy okiennej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Drewniane modele są ciepłe i naturalne, lecz wymagają konserwacji. Natomiast ramy PCV są tanie i łatwe w utrzymaniu, lecz nie są tak trwałe, jak inne. Modele aluminiowe są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, lecz mniej izolacyjne. Jeszcze dwie dekady temu najpopularniejszym wyborem były drewniane ramy okienne. Są one estetyczne i dają ciepły, naturalny wygląd. Dodatkowo są trwałe i łatwe do naprawienia. Oferują też świetną izolację termiczną i akustyczną.

Ramy okienne z PCV to bardzo popularny wybór w obecnych czasach. Są one łatwe w utrzymaniu i oferują dobrą izolację termiczną oraz akustyczną. Niewątpliwą ich zaletą jest przystępna cena. Tego typu ramy okienne są też odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają konserwacji. Wadą jest jednak to, iż nie są one tak trwałe, jak ramy aluminiowe.

Istotne kwestie związane z ramami okiennymi

Bardzo istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na dodatkowe cechy ram okiennych. Warto wspomnieć o liczbie komór. Okazuje się, że ramy okienne z wieloma komorami zapewniają lepszą izolację termiczną i akustyczną. Nie mniej istotna jest grubość i jakość profili. Niestety wiele osób o tym zapomina. Dobrze jednak wiedzieć, że ramy okienne zrobione z cieńszych i słabszych profili mogą być mniej trwałe i mniej izolacyjne niż te wykonane z grubszego i wytrzymalszego materiału.

Jak się okazuje, szyby wpływają na izolację termiczną i akustyczną okna. Najlepiej zwrócić uwagę na typ szkła, jego grubość oraz na warstwy izolacyjne. Bardzo istotne są też okucia okienne. Są one istotne dla bezpieczeństwa oraz łatwości użytkowania okien. Eksperci zalecają zwrócić uwagę na typ zamków, uchwytów oraz zawiasów.

Rama okienna – na co jeszcze zwracać uwagę?

Ramy okienne są obecnie dostępne w różnych kolorach i wykończeniach. Pozwala to na dopasowanie ich do stylu budynku oraz preferencji estetycznych.

Sporą popularnością cieszą się ramy okienne zrobione z aluminium. Są one trwałe i odporne na warunki pogodowe. Co więcej, oferują dobrą izolację termiczną oraz akustyczną. Ich zaletą jest to, że są lekkie i łatwe w utrzymaniu. Niestety są też mniej izolacyjne niż ramy drewniane bądź PCV.

Post Author: admin