Sauna ir- co trzeba o niej wiedzieć?

Sauny są znane od bardzo dawna. Na całym świecie można spotkać miłośników relaksu w saunach. Zapytanie o to, dlaczego właśnie taki rodzaj wypoczynku pasuje im najbardziej, wspominają zarówno o relaksie ciała, jak i głowy, a także o korzyściach zdrowotnych płynących z wizyty w saunie. Jakie są rodzaje saun i do której z nich warto się wybrać?

Jak działa sauna na podczerwień?

Nie każdy czuje się dobrze w saunie. Osoby unikające takich miejsc często narzekają na to, że jest im po prostu za ciepło. Owszem, w saunach tradycyjnych temperatura jest bardzo wysoka i może się ciężko oddychać. Jeżeli ktoś nie przepada za tego rodzaju klimatem, a mimo wszystko bardzo by chciał skorzystać z dobrodziejstw sauny, to sauna ir będzie dla niego doskonałym rozwiązaniem.

W przeciwieństwie do innych rodzajów saun, w saunie ir nie nagrzewa się cała przestrzeń. Jest ona skonstruowana w taki sposób, aby wytwarzane ciepło oddziaływało bezpośrednio na organizm człowieka. W tym celu wykorzystuje się ciepło, jakie jest produkowane przez promieniowanie.

Sauna ir – jaka panuje temperatura w środku?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, iż różnica w temperaturze panującej w saunie ir i w saunach innego rodzaju jest znaczna. O ile w saunach tradycyjnych, trzeba powietrze rozgrzać nawet do temperatury 80 stopni, o tyle sauna ir może generować podobne korzyści dla zdrowia człowieka już przy temperaturze wahającej się pomiędzy 35-45 stopniami. Różnicę nietrudno dostrzec.

W przypadku sauny parowej najpierw musi zostać nagrzane powietrze, a dopiero przez powietrze rozgrzewa się ciało człowieka. Infrasauna działa bezpośrednio na ciało, dzięki czemu wewnątrz są o wiele przyjemniejsze temperatury. Jakie są korzyści dla zdrowia?

Korzyści zdrowotne po wizycie w saunie

Nie da się ukryć, że wiele osób korzysta z sauny ze względu na relaks i możliwość odprężenia całego ciała. Warto jednak wspomnieć także o tym, iż w niektórych przypadkach można osiągnąć także korzyści dla zdrowia.

Oczyszczenie organizmu z toksyn, przyspieszenie regeneracji komórek, wzmocnienie układu odpornościowego, obniżenie ciśnienia krwi, spowolnienie starzenia się skóry, to tylko niektóre zalety wizyty w saunie. Zdecydowanie warto skorzystać, oczywiście o ile stan zdrowia pozwala na taką przyjemność.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw

Post Author: admin