Wykładziny podłogowe i podłogi modułowe

Podłoga nie zawsze musi być pokryta super drogim materiałem typu deska lub wysokiej jakości gres. Na podłogach dobrze sprawdzają się także wykładziny podłogowe oraz podłogi modułowe. Tego typu pokrycie jest tanie, bez problemu można je położyć i też daje bardzo efektowny wygląd końcowy.

Rodzaje wykładzin podłogowych

Ta grupa produktów jest bardzo różnorodna i duża. Znaleźć w niej można wykładzinę na podłogę typu dywanowego, wykonaną z prawdziwej wełny jak i również PCV wykonaną z tworzywa sztucznego. Wykładzina na podłogę może mieć różną grubość, różną strukturę, może być gładka i bardzo wzorzysta. W ofercie wykładzin podłogowych są produkty o bardzo wysokim stopniu ścieralności jak i o bardzo niskim. Ponadto niektóre z nich nadają się do sypialni, salonu a inne do kuchni czy przedpokoju. Wykładzina na podłogę bywa bardzo tania i są też przykłady tego produktu w bardzo wysokich cenach.

Jak kształtują się ceny wykładzin podłogowych?

Decydując się na tego typu pokrycie podłogi zawsze wybierzemy tańszą opcję, aniżeli gdybyśmy na podłogi chcieli położyć naturalną deskę podłogową lub jakikolwiek rodzaj kamienia. Wykładziny podłogowe sprzedawane są w różnych wariantach cenowych i wszystko zależy zawsze od ich rodzaju. W przypadku prostych wykładzin cena może wynosić już 20 zł./ m2, a w przypadku bardziej wyszukanych 50 zł do 100 za m2. Oczywiste jest, że zawsze drożej zapłacimy za wykładzinę podłogową o wyższej klasie komfortu czy też użyteczności. Najprzyjemniejszym rodzajem tego produktu jest tekstylna wykładzina na podłogę. Skierowana jest ona do osób, które lubią stąpać po miękkim. Natomiast wykładzina, którą kładzie się w miejscach użyteczności publicznej może kosztować nawet 500 zł za m2. Charakteryzuje się ona bardzo wysoką odpornością na jakiekolwiek zniszczenia.

Podłogi modułowe

Bardzo ciekawą propozycją są też podłogi modułowe. Ten rodzaj podłóg pozwala na bardzo szybkie i proste odnowienie podłogi balkonowej lub tarasowej. Jej instalacja nie wymaga specjalnych przygotowań ani użycia jakichkolwiek wyszukanych narzędzi. Można samemu, w tym przypadku, zainstalować podłogę modułową. Jej koszt też specjalnie nie jest wysoki. Podłoga taka jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości i również jej wyłożenie daje bardzo ładny efekt końcowy.

Post Author: admin