Wypełniacze do paczek domowej roboty

Wypełniacze do paczek to elementy, które mają na celu skuteczne zabezpieczanie transportowanych towarów przed ich uszkodzeniem. Amortyzują one wstrząsy, a ponadto w przypadku niektórych z nich ograniczą również dostęp wody i zapobiegają zamoczeniu przesyłki. W sprzedaży dostępne są profesjonalne produkty. Jednakże, wypełniacze paczek można również samodzielnie wykonać w domu.

Profesjonalne wypełniacze do paczek

Na rynku dostępne są różnorodne Wypełniacze do paczek. Wśród nich wymienić można: folię bąbelkową, czipsy styropianowe, poduszki powietrzne oraz papier pakowy. Filia bąbelkowa oraz czipsy wykonane ze styropianu to bardzo funkcjonalne wypełniacze paczek. Są one lekkie, a ich wielkość lub ilość można w łatwy sposób dostosować w zależności od rozmiaru i kształtu transportowanego towaru. Ich wadą jest brak mozliwosći recyklingu, w zwiazku z tym są to materiały mało ekologiczne. Warto zatem je magazynować oraz wykorzystywać podczas kolejnej przesyłki. Poduszki powietrzne podlegają recyklingowi, lecz mogą być stosowane jedynie w przypadku przedmiotów dość lekkich oraz pozbawionych ostrych krawędzi. Skutecznie zabezpieczają one produkty przed następstwami wstrząsów lub ewentualnego upadku. Papier pakowy jest również materiałem proekologicznym, ponieważ powstaje z recyklingu, jak również może być powtórnie wykorzystywany. Co istotne może on służyć w celu owinięcia lub przełożenia poszczególnych drobnych przedmiotów lub też jako wypełnienie paczki.

Domowe wypełniacze do paczek

Wypełniacze paczek można z powodzeniem wykonać również z materiałów znajdujących się w każdym domu. Wśród nich wymienić można choćby: zużyte gazety czy korki od wina.

Korki od wina

Oczywiście korki mogą być zbierane przez dłuższy czas. Ich zaletą jest skuteczne zabezpieczanie przed przesuwaniem i uszkodzeniem nawet dość ciężkich przedmiotów.

Zużyte gazety

Zużyte gazety można zarówno zwijać w kulki i wypełniać pustą przestrzeń w paczce, jak również owijać nimi delikatne przedmioty. Ponadto, podczas pakowania towarów można użyć zapisane kartki lub też fragmenty papieru, takie które są wyjmowane z niszczarki. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby nie wysyłać żadnych informacji dotyczących danych wrażliwych.

Kartony

Zużyte kartony można wykorzystać zarówno jako pudełko, jak i jego wypełnienie. W tym celu należy podrzeć je na drobne kawałki lub zgnieść tak, aby możliwe było utrzymanie transportowanego towaru w pożądanej pozycji.

Ubrania

Znoszone ubrania mogą stanowić rolę wypełniacza paczki. Można je wykorzystać w formie pociętej na mniejsze fragmenty lub też w całości owijając delikatny przedmiot czy też wypełniając wolną przestrzeń w paczce.

Folia

Fragmenty foli mogą być z powodzeniem powtórnie wykorzystane. Muszą być jednak one czyste i suche, tak aby nie uszkodzić lub zabrudzić transportowanego towaru.

Post Author: admin