25 lat na scenie zespołu Łzy

Łzy to polski zespół muzyczny, który działa na scenie już od ponad 25 lat, tworząc muzykę z pogranicza popu i rocka. Melodyjne kawałki, wzmocnione rockowymi gitarami i perkusją w otoczeniu charyzmatycznych głosów wokalistek, z Anią Wyszkoni na czele to składniki przepisu na sukces zespołu.

Łzy skład dawniej i dziś

Pierwotnie Łzy skład kojarzył się ze śpiewającą Anią Wyszkoni oraz założycielem i kompozytorem Adamem Konkolem. Te dwa nazwiska do dziś pojawiają się najczęściej, gdy mowa o kapeli. Łzy skład wielokrotnie ulegał zmianie. Pierwszą rewolucją kadrową w zespole było odejście Ani Wyszkoni w 2011 r. (zastąpiła ją Sara Chmiel). Od czasu gdy Łzy skład stracił swoją pierwszą piosenkarkę, Anna Wyszkoni kontynuuje solową działalność artystyczną pod swoim nazwiskiem.

Druga ważna data to zejście ze sceny Adama Konkola w 2021 r. Mimo roszad i wyjścia z zespołu dwóch najważniejszych jego członków Łzy dalej grają. W obecnym składzie znaleźli się następujący muzycy: Paulina Titkin (wokal), Daniel Arendarski (gitary), Arek Dzierżawa (gitara basowa), Adrian Wieczorek (klawisze), Rafał Trzaskalik (gitara) oraz zasiadający za perkusją Dawid Krzykała.

W starym czy nowym składzie Łzy grają dalej – dużo koncertują, nagrywają nowe piosenki, nie omijają ważnych krajowych festiwali muzycznych a ludzie wiąż ich kochają.

Największe przeboje zespołu Łzy

Piosenki zespołu Łzy wielu z nas zna na pamięć. Do największych przebojów Łez należy: „Agnieszka”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Narcyz” czy „Jesteś jaki jesteś”. Przyjemna melodia z pogranicza popu i rocka i wpadające w ucho teksty sprawiały, że dwa pokolenie Polaków znają i kochają tą kapelę.

Choć Łzy skład się zmieniał – nie zmienił się charakter zespołu, który wciąż tworzy. Przykładem może być nagranie „Agnieszki” z nowym tekstem, która szybko stała się hitem Tik Toka. I choć powstania zespołu upłynęło już ponad 25 lat jego członkowie nie zagrali jeszcze ostatniego akordu i nic nie wskazuje na to, aby miało to nastąpić w najbliższym czasie.

Post Author: admin