Co należy kupić przed adopcją psa?

Pies wydaje się znacznie mniej wymagającym pod względem materialnym niż kot: nie wymaga drapaków ani żwirku do kuwety. Jest wszystkożerny, więc tańsza karma zawierająca roślinne dodatki mu nie zaszkodzi. Czy posiadanie psa faktycznie jest tak tanie? Co zrobić, aby zminimalizować koszty utrzymania zwierzaka bez szkody dla jego dobrostanu? Podpowiadamy!

Wyprawka

Pies potrzebuje smyczy oraz obroży albo szelek. Obroża jest nieznacznie tańsza, ale weterynarze zazwyczaj zalecają szelki: są one bardziej komfortowe dla zwierzaka. W większości przypadków będziemy też potrzebowali kagańca dla naszego pupila – nawet, jeśli jest to mały i niegroźny piesek, założenie mu kagańca może być wymagane np. w transporcie publicznym. Należy koniecznie pamiętać, aby wybrać taki, który umożliwia psu otwarcie pyska i ochłodzenie się językiem w upalne dni. Psy się nie pocą, dyszenie jest dla nich jedynym mechanizmem termoregulacji! Należy również pamiętać o miskach na karmę i wodę.

Poza tym musimy psa oczywiście czymś karmić. Ludzkie jedzenie, np. mięso, na którym ugotowaliśmy nieosolony bulion może stanowić dodatek do diety, nie powinno jednak być jego podstawą. Warto sięgnąć po karmy przeznaczone specjalnie dla psów, aby uniknąć problemów ze zdrowiem pupila i dużych wydatków na weterynarza.

Małe przyjemności

Zwierzaka najbardziej ucieszy czas spędzony z opiekunem. Jeśli jednak mamy nieco wolnej gotówki, warto wydać ją na jakiś drobiazg, który umili naszemu psu życie. Może to być smakołyk (na szczególną uwagę zasługują przysmaki dentystyczne, czyszczące psu zęby) lub zabawka. W aportowanie można wprawdzie bawić się zwykłym patykiem, ale piłeczka będzie odpowiednia do zabawy również w domu, a piszcząca zabawka dla psa dotrzyma mu towarzystwa, kiedy my jesteśmy np. w pracy.

Przysmaków i zabawek dla psów, tak samo, jak innych akcesoriów, najlepiej szukać w sklepach zoologicznych. Stacjonarny lub internetowy sklep dla zwierząt będzie dysponował produktami przeznaczonymi dla psów i dostosowanymi do ich potrzeb.

Gdzie szukać oszczędności?

Najlepszym miejscem na zakupy przed adopcją psa będzie sklep internetowy dla zwierząt. Kupując akcesoria dla psów online możemy się spodziewać niższej marży niż w stacjonarnych sklepach, ze względu na niższe koszty prowadzenia działalności.

Większość sklepów internetowych dla zwierząt oferuje też rabaty bądź darmową wysyłkę dla większych zamówień, co pozwoli nam zaopatrzyć się w całą wyprawkę dla psa tanio i bez stresu!

Post Author: admin