Czy deszczownica to dobry wybór?

Deszczownica to bardzo praktyczne rozwiązanie w kabinie prysznicowej. Jest świetną alternatywą dla standardowej słuchawki. Jeśli ktoś liczy na komfortowe kąpiele, to deszczownica stanowi wspaniały dodatek. Pozwala się zrelaksować, poczuć na skórze masujące krople wody.

Czym jest deszczownica i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Deszczownice to elementy systemu prysznicowego, dzięki którym można cieszyć się szerokim strumieniem wody. Znajdowanie się pod deszczownicą zapewnia niezwykle przyjemne doznania. Można poczuć się jak w strugach deszczu. Deszczownice są stosowane w salonach SPA. Jeśli ktoś chce mieć także nutkę luksusu w domowym wnętrzu, to warto zamontować taki gadżet w swojej łazience.

Kąpiele od razu staną się przyjemniejsze. Możliwe jest zmienianie intensywności strumienia wody, czyli dopasowanie go do swoich aktualnych potrzeb i preferencji. W nowoczesnych modelach są nawet elektroniczne panele sterujące i oświetlenie. Deszczownica może być montowana na drążku, w ścianie i nawet w suficie. Jeśli strumień wody będzie napowietrzony, to przełoży się to na spadanie kropli z mniejszą siłą.

Co warto wiedzieć o deszczownicach?

Użytkowanie deszczownicy to czysta przyjemność. Z rozwiązania tego będą zadowoleni dorośli i dzieci. Największe możliwości oferują modele, które umożliwiają wybieranie rodzaju strumienia wody i jego intensywności. Można zdecydować się przykładowo na masujący strumień wody. Bardzo często dostępny jest także wariant eko, który pozwala zmniejszyć zużycie wody, czyli zaoszczędzić pieniądze.

Przy wyborze deszczownicy warto mieć na uwadze, w jaki sposób reguluje się strumień wody. Może to przebiegać z wykorzystaniem obrotowego pierścienia, suwaka umieszczonego na głowicy lub przełącznika. Podczas wybierania deszczownicy powinno się mieć na uwadze sposób jej podłączenia. Możliwe jest przymocowanie jej do drążka lub panelu prysznicowego. Innym rozwiązaniem będzie montaż do baterii lub połączenie wężem. Zawsze można także wybrać deszczownicę zintegrowaną z baterią lub panelem prysznicowym.

Post Author: admin