Gustowna łazienka

Jeszcze 15 lat temu nikt nie wyobrażał sobie łazienki bez wanny. Czasy się zmieniły i obecnie większość nowych łazienek posiada tylko kabinę prysznicową. Jednak i tu gusta są różne – można bowiem zamówić tradycyjną, gotową kabinę prysznicową bądź wybrać najmodniejszy ostatnio system prysznicowy walk-in. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym różnią się wspomniane rozwiązania, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Wady i zalety tradycyjnych kabin

Do niedawna rekordy sprzedaży biły klasyczne kabiny prysznicowe, zarówno te wyposażone w brodzik jak i go pozbawione. Ludzie chętnie kupowali tego typu instalacje licząc na łatwość w sprzątaniu i przyjemną kąpiel. Niestety tradycyjne kabiny w większości nie spełniły oczekiwań użytkowników. W opiniach zaistniała duża polaryzacja a ostateczna ocena kabin zależy głównie od ich marki i specyfikacji technicznej wybranej kabiny prysznicowej.

O ile droższe instalacje, wyposażone w najnowocześniejsze systemy samooczyszczania oraz stabilizatory kątowe były zazwyczaj dobrym zakupem i są szeroko polecane to tanie kabiny prysznicowe z sieciowych marketów łatwo ulegały uszkodzeniom oraz były trudne w czyszczeniu. Wiele osób narzekało też na niewielkie przestrzenie w tradycyjnych kabinach powodujące dyskomfort przy, modnym ostatnio, trendzie polegającym na wspólnych prysznicach uprawianych przez pary. To wszystko skłoniło producentów do opracowania nowego rozwiązania – pryszniców typu walk-in.

Ścianki prysznicowe walk-in, hit czy kit?

Prysznic walk-in to nic innego jak urządzenie wyposażone tylko w jedną ściankę, czyli częściowo otwarte na łazienkę. Tego typu prysznice dają komfort kąpieli i dużą swobodę ruchów. Takie ścianki nie posiadają też progów co zapobiega potknięciu czy innym potencjalnym urazom.

Dużym atutem tego rozwiązania jest niska cena. Wysokiej jakości Ścianki prysznicowe walk-in zakupić można w cenie niższej niż najtańsze i awaryjne kabiny brodzikowe. Stanowi to dużą konkurencję na rynku i jest przyczyną ogromnej popularności omawianego typu instalacji prysznicowych.

Częste dylematy związane z prysznicami walk-in

Tego typu instalacje mają swoje wady i zalety. Wprawdzie są tańsze od kabin prysznicowych, ale podłoga w miejscu montażu ścianki prysznicowej tego typu musi być specjalnie wyprofilowana tak by woda odpływała i nie groziła zalaniem łazienki. Nawet przy dobrym wyprofilowaniu przy dużym strumieniu woda może niekiedy rozlewać się na łazienkę.

Plusem instalacji jaką są wspomniane ścianki jest łatwość ich czyszczenia – dotykające bezpośrednio podłogi i nie posiadające zbędnych detali ścianki, nie stanowią większego wyzwania przy cotygodniowych porządkach. Warto więc rozważyć ich zakup.

Post Author: admin