Przymocowanie szafki lub półki wiszącej nie jest trudnym zadaniem, jeśli mamy pod ręką niezbędne akcesoria. Ważne jest, aby były one w stu procentach dopasowane do obciążenia. Kołki rozporowe do cegły dziurawki powinny zostać starannie dobrane. Puste materiały budowlane nie wymagają dodatkowego gipsowania w miejscu wiercenia, chociaż wiele osób uważa inaczej. Poniżej zamieszczono kilka praktycznych wskazówek, które mogą okazać się pomocne.
Kompatybilność z wkrętami
Wybierając Kołki rozporowe do cegły dziurawki należy sprawdzić ich kompatybilność z poszczególnymi typami wkrętów. Pozyskane informacje znacząco usprawnią przebieg prac. Nie trzeba obawiać się, że dopiero w trakcie wiercenia okaże się, że posiadane akcesoria nie pasują.
Kołki rozporowe do cegły dziurawki mogą być stosowane z wkrętami do drewna czy też płyt wiórowych. Ma to duże znaczenie podczas mocowania mebli wiszących. Zwykle współgrają one także ze śrubami z metrycznym gwintem, jednak przed zakupem należy zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez producenta.
Miejsce montażu
Uniwersalne kołki rozporowe do cegły dziurawki sprawdzaj się zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Zazwyczaj są one wykonane z tworzywa sztucznego, które spełnia szereg restrykcyjnych norm. Jest to materiał o wysokiej odporności na negatywne działanie czynników otoczenia. Niska podatność na wilgoć zmniejsza ryzyko utraty pierwotnych właściwości użytkowych.
Nieco inaczej jest w przypadku metalowych kołków rozporowych do pustaków. Nie są one tak popularne jak plastikowe, jednak dobrze jest wiedzieć o ich istnieniu. Niektórzy twierdzą, że sprawdzają się lepiej w przypadku bardzo wysokich obciążeń.
Dodatkowe zabezpieczenia
Wśród kołków rozporowych do cegły dziurawki można znaleźć modele z zabezpieczeniem przed przekręcaniem. Warto pamiętać, że kołek umieszczony w pustaku jest „ściskany” jedynie przez cztery krawędzie. Trudno tutaj o taką stabilność łączenia, jak w przypadku materiałów budowlanych pełnych (np. cegły). Absolutną podstawą jest rozsądny wybór akcesoriów.