Drzwi na wymiar – o czym pamiętać przy ich zamawianiu?

Nie zawsze gotowe drzwi są optymalnym wyborem. Wówczas alternatywą stają się drzwi wykonane na wymiar. Kiedy warto się na nie zdecydować? Na co zwrócić uwagę przy ich zamawianiu? Jakie są ich ceny?

Kiedy sprawdzą się drzwi na wymiar?

Drzwi wykonane na zamówienie mogą być w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem. Kiedy są one kupowane?

Najczęściej producent drzwi wykonuje je na indywidualne zamówienie dla tych klientów, którzy nie mogą dopasować gotowych drzwi do danego miejsca montażu pod względem ich wymiarów. To problem pojawiający się w starszych budynkach, gdy nie stosowano jeszcze standardowych wymiarów otworów drzwiowych.

Również producenci drzwi na wymiar często wykonują je dla klientów, którym zależy na określonym wyglądzie stolarki drzwiowej pod kątem jej materiałów czy kolorystyki.

Jak dobrać drzwi na wymiar do swoich potrzeb?

Gdy planuje się zamówić drzwi u producenta, trzeba wtedy uwzględnić szeroką gamę parametrów, aby otrzymać konstrukcję spełniającą wszystkie wymagania. O czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim konieczne jest określenie materiału na drzwi. Producent drzwi może wykonać je między innymi z drewna, płyt drewnopochodnych, metalu czy szkła. Takie materiały są też oferowane w różnorodnych wzorach i kolorach. Drzwi mogą być też przeszklone. Można dzięki temu dostosować je do aranżacji wnętrza i swojego gustu.

Trzeba też zwrócić uwagę na kwestie techniczne, między innymi na wymiary drzwi, na zastosowane w nich rodzaje ościeżnic, zamków, klamek oraz zawiasów. W przypadku zamawiania drzwi wejściowych warto też uwzględnić poziom ich odporności na włamania.

Gdzie zamówić drzwi na wymiar?

W Polsce działa aktualnie wiele firm, które zajmują się produkcją drzwi na wymiar. Adresy tego typu firm można znaleźć bez trudności w internecie wraz z informacjami na temat ich oferty.

Warto porównać dostępnych producentów drzwi pod kątem ich oferty, cennika, a także opinii klientów, co pomoże w podjęciu decyzji.

Ile kosztują drzwi na zamówienie?

Ceny drzwi wykonanych na indywidualne zamówienie są różnorodne, ponieważ wpływa na nie wiele czynników, między innymi ich wymiar, materiały, zastosowane akcesoria drzwiowe.

Najczęściej drzwi na wymiar będą wydatkiem od około 1000 złotych w przypadku drzwi wyprodukowanych z płyt drewnopochodnych do nawet ponad 10 000 złotych w przypadku drzwi wykonanych z naturalnego drewna czy dużych drzwi szklanych.

Rozpiętość cenowa jest zatem bardzo duża, dlatego przed zdecydowaniem się na ich kupno warto uzyskać wyceny u paru producentów.

Post Author: admin