Diagnozowanie i leczenie żylaków powrózka nasiennego

Męskie dolegliwości dopadają panów dość często, jednak wielu z nich unika jak ognia wizyty u specjalisty. Dlatego bardzo często panowie nie mają pojęcia o tym, że nie wszystko jest w porządku. Schorzenia takie jak żylaki powrózka nasiennego są dość często spotykane, jednakże często nie dają żadnych objawów przez długi czas, co sprawia że mężczyźni niezbyt chętnie odwiedzają lekarza.

Przyczyny żylaków powrózka

Żylaki powrózka nasiennego są problemem, który dotyka przede wszystkim młodych mężczyzn. Powrózek nasienny obejmuje bowiem nasieniowody, tętnice i żyły odpowiedzialne za prawidłową pracę genitaliów. Żylaki powoduje nieprawidłowy przepływ krwi, co z kolei jest jedną z często wskazywanych przyczyn męskiej niepłodności. Wzrasta bowiem temperatura w jądrach, co wpływa na prawidłową produkcję plemników. Dlatego też bardzo często dolegliwość ta jest wykrywana u panów podczas badań diagnostycznych związanych z problemami z zajściem w ciążę.

Jak można wykryć żylaki powrózka?

Jeśli chodzi o to, jak wykrywać żylaki powrózka nasiennego wyglad męskich narządów nie zawsze pozwala na wczesne zdiagnozowanie. Małe żylaki są bowiem niewidoczne gołym okiem. Te większe wprawdzie mogą być zauważone, jednakże umiejscowione są na tylnej ścianie jądra, w związku z czym panowie nie zawsze mogą je samodzielnie dostrzec. W celu ich zdiagnozowania przede wszystkim należy odwiedzić dobrego specjalistę, który przy pomocy badań palpacyjnych jak również USG jest w stanie nie tylko stwierdzić ich istnienie, ale również określić wielkość i dokładną lokalizację. To zaś pozwala na podjęcie właściwych działań, zmierzających do ich usunięcia.

Jak usuwa się żylaki powrózka?

Niestety, w znacznej większości usunięcie żylaków powrózka nasiennego związane jest z koniecznością wykonania zabiegów chirurgicznych. Ich rodzaj jak również rozległość określa specjalista, bazując na przeprowadzonych badaniach. Wcześnie wykryte, mogą być usunięte z małym ryzykiem ewentualnych powikłań. Im większe, tym również ryzyko powstania powikłań po zabiegach, takich jak wodniak jądra, jest znacznie większe. Dlatego bardzo wskazane jest, aby mężczyźni regularnie poddawali się badaniom kontrolnym. Pozwolą one wcześniej wykryć i usunąć ewentualne zmiany.

Post Author: admin