Jak wykonać wyciszenie ścian?

Należy mieć świadomość, że wyciszenie ścian jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. W jaki sposób można tego dokonać?

Przedścianka z wełną mineralną

W celu zastosowania tego rozwiązania wystarczy zamontować ruszt z profili stalowych przy murowanej ścianie. W kolejnym etapie konieczne będzie dokręcenie uchwytów systemowych.

W ten sposób możliwe będzie połączenie profili pionowych ze ścianą. Następnie w zbudowany szkielet należy włożyć materiał termoizolacyjny.

Płyty gipsowo-włóknowe zespolone z wełną mineralną

Wyciszenie ścian jest także możliwe przy wykorzystaniu płyt gipsowo-włóknowych. Wystarczy je przykleić do ściany właściwie dobranym klejem.

W rezultacie można stłumić dźwięki i jednocześnie nie spowodować zdecydowanego zmniejszenia się powierzchni użytkowej pomieszczenia.

Wykorzystanie tynków akustycznych

Jest to niezwykle prosta metoda na odizolowanie się od hałasu. Należy nałożyć tynki akustyczne kilkucentymetrową warstwą. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany tynk akustyczny może pochłonąć nawet 70% dźwięków. Produkt cechuje się nie tylko chropowatą fakturą, ale również porowatą strukturą. Oczywiście podnosi to podatność na ewentualne uszkodzenia, ale taka budowa warstwy będzie umożliwiała wyciszenie dźwięków.

Można w tej grupie wyróżnić tynki gipsowe i silikatowe. Użytkownik ma możliwość naniesienia ich natryskowo lub ręcznie. Wszystko zależy od zaleceń poszczególnych producentów. Świetnym rozwiązaniem będą także tynki z włóknem celulozowym. Można je nałożyć warstwą, która będzie dochodziła nawet do 8 cm.

Post Author: admin