Kiedy warto przeprowadzić wygłuszenie sufitu?

Prace polegające na wygłuszeniu sufitu są teraz prowadzone coraz częściej. W trosce o swój komfort wykonują je mieszkańcy bloków, ale też domów jednogodzinnych. Kiedy warto wykonać wyciszenie pomieszczeń?

Mieszkania w blokach

Najczęściej wyciszenie sufitu wykonywane jest w mieszkaniach w blokach. Powód jest prozaiczny, czyli nadmiernie hałasujący sąsiedzi. Najczęściej taka sytuacja dotyczy bloków starszych, lecz może też pojawić się w nowszym budownictwie.

Poprzez zamontowanie wygłuszenia można zredukować dobieganie dźwięków jak:
– chodzenie i bieganie
– używanie sprzętów domowych
– głośne rozmowy, płacz dziecka
– szczekanie psa
– przesuwanie mebli

Domy jednorodzinne

Także wyciszenie sufitu prowadzone jęt w domach jednorodzinnych. Izolacja akustyczna umożliwia wtedy poprawienie komfortu mieszkania w domach z użytkowym poddaszem oraz w domach piętrowych.

Najczęściej izolacja akustyczna w domu jednorodzinnym wykonywana jest wtedy, gdy na parterze znajduje się sypialnia. Także można ją wykonać w pokojach znajdujących się pod pokojami dzieci.

Obiekty noclegowe

W końcu prace polegające na wyciszeniu sufitu przeprowadzane są również w obiektach noclegowych, na przykład w hotelach, pensjonatach, willach czy apartamentach.

Zamontowanie izolacji akustycznej w pokojach gości pozwala wtedy na poprawę komfortu ich wypoczynku, nawet jeżeli gość na górze nie będzie spał przez cała noc. Warto zatem zainwestować wtedy w dobre wygłuszenie, ponieważ przełoży się to na większe zadowolenie gości i pozytywne oceny dla obiektu.

Post Author: admin