Na jakie zdecydować się drzwi?

Drzwi klasyczne nie muszą być drogie, aby świetnie spełniały swoje zadanie. Istotne będzie kierowanie się przede wszystkim walorami estetycznymi i użytkowymi. Dobrej jakości drzwi posłużą przez długi czas, zachowując swój pierwotny wygląd. Przy zakupie znaczenie ma sposób i kierunek otwierania, kolorystyka, materiał wykonania, stylistyka.

Idealne drzwi klasyczne, czyli jakie?

Przy wyborze drzwi klasycznych należy myć na uwadze sposób ich otwierania. Największą popularnością cieszą się modele jednoskrzydłowe, rozwierane. W przestronnych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzają się drzwi z dwoma skrzydłami. Z kolei przy ograniczonej powierzchni zaleca się wybierać modele łamane. Umożliwia to zaoszczędzenie sporej ilości miejsca.

Jeszcze innym rozwiązaniem są drzwi harmonijkowe. Ciekawą opcją będą modele wahadłowe, czyli otwierane w obie strony. Drzwi mogą być naścienne lub chowane w ścianie. Jeśli ktoś chce, aby jak najmniej rzucały się w oczy, to warto wybrać modele bezprzylgowe, czyli z niewidocznymi zawiasami. Określić należy również, czy drzwi mają być prawe czy lewe. Kierunek otwierania decyduje o ich funkcjonalności.

Jak wybrać odpowiednie drzwi?

Drzwi powinno się dopasować do stylistyki wnętrza. Oczywiście nie muszą być one identyczne w całym domu. Istotne jest jednak, aby pasowały do konkretnego pomieszczenia, w zależności od jego przeznaczenia i wystroju. Warto mieć na uwadze odcień ściany i podłogi przy zakupie. Dobrym rozwiązaniem będzie trzymanie się zbliżonej tonacji. W przypadku klasycznych drzwi znalezienie idealnego modelu jest proste. Najlepiej zdecydować się na drzwi drewniane. Mogą być utrzymane w kolorystyce ciemnej lub jasnej.

Te drugie pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczenia, rozjaśnienie go. W przypadku klasycznej aranżacji świetny efekt uzyska się, jeśli drzwi wtopią się w kolorystykę podłogi lub ściany. Jako że modele z litego drewna są drogie, to można wybrać wariant w okleinie drewnopodobnej. Ciekawą opcją będą także drzwi z ukrytą ościeżnicą, przez co w dużej mierze pozostają niewidoczne. Uzyskuje się efekt jednolitej powierzchni. Jest to możliwe, jeśli do pokrycia drzwi użyje się tego samego materiału, który został wykorzystany do wykończenia ścian.

Więcej informacji znajdziesz na stronie drzwi klasyczne.

Post Author: admin