Niezawodne pomysły na malowanie ścian

Jak ozdobić wnętrze, aby prezentowało się niebanalnie, jeżeli nie posiada się dużych środków finansowych? Nawet jeżeli nie można ozdobić przestrzeni pięknymi meblami lub dodatkami, zawsze można ścianę pomalować w interesujący sposób. Może stać się to ozdobą samą w sobie, która w dużym stopniu zdefiniuje wnętrze.

Pomysły na malowanie ścian

Wybór odpowiedniego koloru może stać się jednym ze sposobów na to, aby przestrzeń zaaranżować w niebanalny sposób. Chociaż wiele osób dąży do tego, aby wnętrza były pomalowane jasnymi barwami, będącymi idealnym tłem dla mebli i dodatków, można zrobić to inaczej. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się na przykład tynki w różnych naturalnych kolorach, które uzyskuje się za pomocą dodatku odpowiednich minerałów. Takie tynki mineralne wspaniale prezentują się we wnętrzach, które są proste i minimalistyczne. Tak naprawdę są jedną z głównych ozdób przestrzeni. Nie potrzeba wiele, aby salon lub sypialnia nabrały stylu nawiązującego do japońskiego japandi albo wabi sabi.

Pomysły na malowanie ścian w pokoju dziecka

Tynki mineralne to bardzo modny wybór, który sprawdzi się szczególnie w przestrzeniach urządzonych w minimalistycznym stylu. Jeżeli lubi się przepych, można zaszaleć w pokoju dziecka i wyczarować tam za pomocą kolorowych farb nietuzinkową dekorację. Świetną opcją jest na przykład stworzenie autorskiego malunku, który ozdobi jedną z głównych ścian w pokoju malucha. Jeżeli jest to jednak zbyt trudne, zawsze można sięgnąć po rozwiązanie sprzed wielu lat, które w ostatnim czasie znów wraca do mody. Mowa tutaj o pomalowaniu lamperii. Oznacza to, że przestrzeń w pokoju dziecka będzie pomalowana dwoma lub trzema kolorami. Dolna część ściany może być pomalowana w innym kolorze, górna w innym. Pomiędzy tymi dwoma barwami można zastosować cienki oddzielający pasek w kontrastującej barwie. Lamperia wcale nie musi być pomalowana farbą olejną. Można to wszystko zrobić z wykorzystaniem zdrowych farb lateksowych lub innych do pokoju dziecka.

Post Author: admin