Strój kąpielowy dla figury typu klepsydra

Odpowiednio dobrany strój kąpielowy może podkreślić atuty sylwetki. Jak dopasować kostium do różnych rodzajów figur? Pomagamy w znalezieniu idealnego modelu!

Strój kąpielowy dla figury typu klepsydra

Klepsydra uznawana jest za najbardziej kobiecą figurę, ponieważ ma widoczne wcięcie w talii oraz proporcjonalną szerokość ramion i bioder.

Kobiety o figurze typu klepsydra mogą nosić praktycznie wszystkie stroje kąpielowe, na przykład klasyczne bikini albo stroje typu monokini.

W przypadku mniejszego biustu można zdecydować się na strój z wkładkami w miseczkach lub z dekoracyjnymi miseczkami, aby go optycznie powiększyć.

Strój kąpielowy dla figury typu jabłko

Tego rodzaju figura wyróżnia się większym brzuszkiem, a przy tym proporcjonalną szerokością ramion i bioder.

Dla kobiet o figurze jabłko najlepszym wyborem są stroje kąpielowe, które zaakcentują talię i mogą ją optycznie wyszczuplić.

Świetne są stroje dwuczęściowe z wysokim stanem, które modelują brzuszek, stroje tankini z koszulką, a także kostiumy jednoczęściowe na szerszych ramiączkach. Dobrym wyborem będą modele w ciemniejszych kolorach lub ze wzorami o właściwościach wyszczuplających.

Strój kąpielowy dla figury typu gruszka

Figura ta charakteryzuje się szerszymi biodrami, a przy tym drobniejszymi ramionami.

Dla figury typu gruszka dobrym wyborem mogą być stroje kąpielowe dwuczęściowe albo jednoczęściowe z dekoltem w kształcie litery V, nadrukiem albo drapowaniem przy dekolcie, by zwrócić uwagę na górną część ciała. Ciekawym wyborem będzie też strój ze spódniczką lub szortami.

Ciemniejszy dół stroju pozwoli na zamaskowanie bioder, aby osiągnąć efekt zrównoważonej sylwetki.

Strój kąpielowy dla figury typu kolumna

Kobiety o sylwetce typu kolumna mają podobną szerokość ramion, talii oraz bioder. Celem jest w tym przypadku uzyskanie efektu zaakcentowania talii.

Dla kobiety o figurze typu kolumna dobrym wyborem będzie strój dwuczęściowy w intensywnym kolorze lub z rzucającymi się w oczy wzorami. Również można wybrać kostium typu monokini lub jednoczęściowy z motywami wyszczuplającymi w okolicy talii, na przykład strój z marszczeniem.

Strój kąpielowy dla figury typu rożek

Taka sylwetka cechuje się szerokimi ramionami, dość wąską talią oraz wąskimi biodrami.

Figura ta najlepiej będzie wyglądała z kostiumem akcentującym biodra, na przykład z jaśniejszym lub bardziej zabudowanym dołem albo dekoracjami, na przykład wiązaniem. Dobrze sprawdzą się też stroje z szerszymi ramiączkami, o sportowych krojach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.

Post Author: admin