Wyciszanie ścian za pomocą paneli tapicerowanych

Po ciężkim dniu wiele osób marzy tylko, by wrócić do domu i usiąść w ciszy na fotelu. Niestety ciszę często zakłóca nam hałas dobiegający z różnych stron mieszkania. Może to być hałas z zewnątrz lub wewnątrz, z sąsiedniego pokoju hałasującego innego członka rodziny lub obok mieszkającego sąsiada. Wyciszanie ścian to recepta na ciszę.

Paneli tapicerowane – modne i praktyczne

Panele tapicerowane w ostatnich latach stały się bardzo modne. Dostępny jest ich ogromny wybór po względem kolorów i grubości, wykonywane są z różnych materiałów. Oprócz walorów dekoracyjnych niezwykle ważna jest ich zdolność do pochłaniania dźwięków oraz ocieplenia pomieszczeń.

Panele tapicerowane są zatem i modne, i praktyczne. Upiększą mieszkanie, wyciszą hałas dobiegający za ścian oraz będą stanowić warstwę izolacyjną na ścianie. To sprawia, że stają się one coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Zdolność pochłaniania dźwięków

Wyciszanie ścian w przypadku uciążliwego hałasu jest najważniejsze. W jakim stopniu pomogą panele tapicerowane na wyciszenie danego pomieszczenia zależy od grubości i rodzaju wykonania danego panelu. Najlepszy efekt pochłaniania dźwięku, redukcji pogłosu uzyska się wybierając grubsze panele.

W ofercie dostępne są panele podklejone kauczukiem, sprawia on że doskonale pochłaniają dźwięk. Ważny jest wskaźnik izolacyjności akustycznej, z kauczukiem może mieć do 29dB. Dobrze prezentują się także panele z płyty MDF obite gąbką i wykończone tkaniną.

Rodzaje paneli tapicerowanych

Panele dzielą się na 3 rodzaje: płaskie, wypukłe i akustyczne. Panele płaskie to takie wykonane najczęściej ze sklejki i dekoracyjnego materiału, mają zaledwie 2-3 cm. Wyciszają ściany w niewielkim stopniu. Natomiast panele wypukłe są grubsze, ponieważ użyto do ich wykonania więcej gąbki lub pianki. Ładnie prezentują się w sypialni i salonie.

Do wyciszania ścian najbardziej proponuje się panele akustyczne. Są wykonane z kilku warstw, mogą mieć do 6 cm. Są skuteczne w niwelowaniu hałasu i bardzo dekoracyjne.

Post Author: admin