Zakrzepica żył głębokich

Z zakrzepicą żył najczęściej mamy problem po czterdziestym roku życia. Dolegliwość ta może być genetyczna. Nieodpowiedni tryb życia, przyjmowanie niektórych tabletek oraz nadwaga również może prowadzić do zakrzepicy.

Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Czasami zakrzepica żył nie ma żadnych objawów, ale w większości przypadków jesteśmy w stanie odpowiednio wcześniej zauważyć, że krew w naszym organizmie nie przepływa prawidłowo. Jeśli zaobserwowaliśmy u siebie Zapalenie żył objawy, to powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Nieprawidłowy przepływ krwi może być bowiem dla nas groźny, a wydaje się, że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

Bardzo wyraźnym objawem zakrzepicy jest zaczerwienie, obrzęk oraz wyraźne wyczuwanie stwardniałej żyły. Czasami pojawia się również stan podgorączkowy, na który też powinniśmy zwrócić uwagę. Zakrzepica może pojawić się w różnych miejscach. Jeśli skrzep krwi pojawi się w płucach, to możemy mieć do czynienia z zatorowością płucną. Jest to niebezpieczne dla naszego życia.

Objawy zakrzepicy żył głębokich

Zakrzepica żył głębokich może prowadzić do zatorowości płucnej, która jest zagrożeniem naszego życia. Dlatego od razu powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub wezwać pogotowie jeżeli zaobserwowaliśmy u siebie objawy zakrzepicy żył głębokich.

Do najczęstszych symptomów zakrzepicy żył głębokich zalicza się obrzęk, ból przy zginaniu stopy podczas leżenia lub przy chodzeniu oraz ból i obrzęk całej kończyny. Są to objawy, które powinny nas skłonić do wizyty u lekarza.

Zatorowość płucna

Skrzepy krwi w żyłach głębokich mogą doprowadzić do zatorowości płucnej. Objawem może być kaszel, gorączka, duszności, problemy z utrzymaniem równowagi czy kłujący ból w klatce piersiowej. Jeżeli stracimy przytomność lub świadomość, to również może być związane z zatorowością płucną. W przypadku wszystkich powyższych symptomów należy jak najszybciej wezwać lekarza, ponieważ w tym momencie następuje zagrożenie naszego życia. Jeśli nie otrzymamy szybko odpowiedniej pomocy, to zatory w żyłach mogą doprowadzić do śmierci. Nie należy więc tych objawów bagatelizować i mieć nadzieje, że problemy same przejdą. Zatorowość płucna może w ekspresowym tempie doprowadzić do naszego zgonu i powinniśmy mieć tego świadomość.

Post Author: admin