Zamykanie naczynek Katowice – dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej i kosmetologii stwarzają nieznane dotąd możliwości, pozwalające nie tylko podtrzymać piękno i młodość skóry, ale także usunąć już istniejące mankamenty. Zamykanie naczynek Katowice to jeden z zabiegów, który ma na celu przywrócenie piękna skórze, dzięki usunięciu przyczyny czerwonych przebarwień.

Zamykanie naczynek Katowice – wskazania do wykonania zabiegu

Osoby, które zastanawiają się, czy zamykanie naczynek Katowice jest odpowiednie dla nich muszą odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy posiadają cerę naczynkową? Czy na ich twarzy pojawiły się czerwone przebarwienia, które nie chcą zniknąć? Czy po wyjściu z ciepłej kąpieli, z sauny czy siłowni ich skóra jest mocno zaczerwieniona?

Jeśli większość z tych pytań uzyskała twierdzącą odpowiedź to oznacza, że warto rozważyć zabieg zamknięcia naczynek, bo to właśnie one są przyczyną wiecznie czerwonej i sprawiającej wrażenie zaniedbanej cery. Warto podkreślić, że idealna skóra, o wyrównanym kolorycie, pozbawiona czerwonych plam wygląda o wiele młodziej, dlatego zabieg jest dedykowany także osobom, którym zależy na młodzieńczym wyglądzie cery.

Jakie są przeciwskazania do laserowego zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek katowice, jak każdy zabieg u kosmetologa może być wykonany wyłącznie wtedy, gdy nie ma przesłanek mówiących, aby przełożyć go na inny termin. O tym, czy możemy poddać się działaniu lasera zadecyduje specjalista, na podstawie przeprowadzonego z nami wywiadu i badaniu skóry.

I tak na liście bezwzględnych przeciwskazań do wykonania laserowego zamykania naczynek znalazła się ciąża, karmienie piersią oraz choroby nowotworowe. Wśród innych przeciwskazań do zabiegu można wymienić także zażywanie niektórych leków, w szczególności antybiotyków i pochodnych witaminy A. Nie zalecane jest także zamykanie naczynek na opalonej skórze i w momencie, gdy w naszym organizmie znajdują się aktywne stany zapalne.

Zawsze, gdy wahamy się, czy nie należymy do grupy, której nie zaleca się wykonania zabiegu warto porozmawiać ze specjalistą, który rozwieje nasze wątpliwości i w miarę potrzeby zaleci wykonanie laseroterapii w innym terminie.

Post Author: admin