3 najważniejsze rodzaje masażu, które przydadzą się każdemu

Rodzajów masażu jest zapewne tak wiele, jak rodzajów problemów, w których ten rodzaj interwencji przynosi ulgę klientom gabinetu masażysty. Dobry masażysta lub fizjoterapeuta ma w swoim arsenale dziesiątki skutecznych technik, których używa w zależności od okoliczności. Poniżej przybliżamy 3 popularne rodzaje masażu, z których warto korzystać dla ogólnej poprawy zdrowia.

Masaż klasyczny – kojący i leczniczy

Ten typ masażu oferują niemal wszystkie gabinety. By go go przeprowadzić, nie potrzeba dodatkowych akcesoriów – wystarczy łóżko do masażu, spokojne pomieszczenie i doświadczony masażysta. Masaż klasyczny ma związek z manipulacją mięśni i tkanek głębokimi za pomocą wielu różnych technik, w tym ugniatania, rozcierania, uderzania i wibracji.

Warto wybrać się na taki masaż nawet wtedy, kiedy nic nam nie dolega! To uniwersalna metoda na rozluźnienie spiętych mięśni, redukcję napięcia, poprawę krążenia krwi i obniżenie poziomu stresu. Klasyczne masaże są także idealny dla osób cierpiących na przewlekłe napięcie mięśniowe, problemy z postawą czy ogólne zmęczenie.

Masaż głęboki – tkanki głębokie w rękach specjalisty

Osoby, które nie praktykowały nigdy masażu, często nie wiedzą, że nie każdy jego rodzaj ma ten sam cel i przebieg. Dobrym przykładem jest tu masaż tkanek głębokich. Jego celem jest dotarcie do głębszych warstw mięśni oraz tkanek łącznych, by usunąć napięcia, których trudno byłoby się pozbyć przy tradycyjnych masażach.

Masaż głęboki jest szczególnie skuteczny w przypadku przewlekłych problemów mięśniowych, takich jak napięcie w odcinku lędźwiowym, skurcze mięśni po intensywnym treningu lub ograniczony zakres ruchu. Do jego wykonania potrzebne jest dobre łóżko do masażu, ale nie każdy masażysta potrafi przeprowadzić taki zabieg. Jednak przy odpowiednim wykonaniu efekty potrafią być naprawdę spektakularne.

Masaż relaksacyjny – panaceum na stres

Ten rodzaj masażu warto polecić wszystkim, którzy potrzebują nie tyle dokładnej manipulacji mięśni i tkanek, co przede wszystkim odprężenia. To wyjątkowo kojąca forma masażu, idealna w czasach, gdzie powszechny stres nie oszczędza nikogo.

Dobrze przeprowadzony masaż relaksacyjny ma za zadanie stymulować układ nerwowy, by wprowadzić klienta tym samym w stan relaksu. Regularne uczęszczanie na masaże tego typu przyczynia się do poprawy snu, złagodzenia napięcia mięśniowego i wzrostu dobrego samopoczucia. To rodzaj masażu, który może być korzystny dla każdego, i to bez względu na wiek czy kondycję fizyczną.

Post Author: admin