3 propozycje kołder z naturalnym wypełnieniem

Widać wyraźnie, że w ostatnim czasie znów zaczęto zwracać się w kierunku materiałów naturalnych. Rezygnuje się z używania tego, co sztuczne i woli się zastępować to tym, co naturalne, bezpieczne i zdrowe. Kołdry z wypełnieniem syntetycznym zostały wymienione w wielu domach na tradycyjne kołdry z naturalnym wsadem, czyli m.in. kołdry jedwabne.

Propozycja 1 – kołdra wełniana

Wśród kołder z naturalnym wsadem dużą popularnością cieszą się kołdry wełniane. Charakterystyczną ich cechą jest to, że nie gromadzą kurzu, dzięki czemu mogą okazać się świetnym wyborem dla tych osób, które mają alergię na wszelkiego rodzaju pyłki i ogólnie rzecz biorąc źle znoszą wypoczynek w zanieczyszczonym otoczeniu.

Wełna sama w sobie może być jednak alergenem i o tym musimy pamiętać. Jeżeli śpiąc pod nią, wcale nie czujemy się dobrze, a wręcz narzekamy na problemy z oddychaniem i bóle głowy, może to oznaczać, że rzeczywiści jesteśmy na nią uczuleni i w ogóle nie powinniśmy jej używać.

Propozycja 2 – kołdra jedwabna

W przypadku posiadania alergii na większość naturalnych materiałów warto powiedzieć tak kołdrom jedwabnym, które akurat rzadko kiedy prowadzą do reakcji uczuleniowych bądź alergicznych. Dla większości osób są one bezpiecznym i dobrym wyborem. To taka propozycja, która ma nam zapewnić naprawdę błogi i zdrowy odpoczynek.

Zwróćmy jednak uwagę na to, by wybrana przez nas kołdra z jedwabiu została utkana ręcznie i była stworzona w stu procentach z czystego jedwabiu, bez żadnych dodatków. Tylko takie wykonanie gwarantuje wszystkie pozytywne właściwości materiału.

Propozycja 3 – kołdra z pierzem

Alternatywnym produktem, wciąż bazującym na naturalnym wypełnieniu, tak jak kołdry wełniane oraz kołdry jedwabne, będzie kołdra wypełniona tradycyjnym pierzem, która może zadowolić nas nawet nieco bardziej z uwagi na to, że jest ona jedną z tańszych propozycji wśród wszystkich kołder z całkowicie naturalnym wsadem.

Wydatek rzędu dwustu złotych nie powinien być przecież szczególnie dużym problemem. Kołdry wypełnione pierzem charakteryzują się zresztą nie tylko niską ceną. Dodatkowo oferują nam świetną wentylację i przewiewność, co sprawia, że pod taką kołdrą praktycznie nie jesteśmy w stanie się spocić.

Kołdry jedwabne dostępne są w ofercie Polskiekoldry.pl

Post Author: admin