Bawełna, satyna czy poliester – w której pościeli można się najlepiej wyspać?

Sen to jedna z najważniejszych potrzeb w życiu człowieka. Dobrze dobrana pościel to podstawa udanego wypoczynku. Wydaje się, że jej kupno jest łatwe. Tymczasem każdy sklep z pościelą oferuje wiele produktów. Tania pościel z poliestru, popularna bawełna, a może len, kora czy satyna? Która z nich będzie najodpowiedniejsza?

Czy materiał jest ważny?

Materiał, z którego wykonana jest pościel, ma duże znaczenie. Najlepiej można się wyspać w pościeli oddychającej, antyalergicznej, delikatnej w dotyku i naturalnej. Ważne jest, aby kupować pościel od czołowych producentów, najlepiej z certyfikatem Oeko-tex. Dobry, oferujący pościel sklep internetowy, posiada produkty certyfikowane i z dobrego materiału.

Miękka, oddychająca, antyalergiczna – bawełna ma same zalety

Najpopularniejsza jest pościel bawełniana. Jest to naturalny materiał, który zapewnia skórze oddychanie. Ogrzewa ciało w chłodne dni, ale dzięki cyrkulacji powietrza człowiek nie poci się, gdy jest ciepło. Jest hipoalergiczna, przyjazna dla skóry i miękka. Ten wytrzymały materiał posłuży długi czas. Oprócz klasycznej bawełny, do wyboru są jeszcze jej pochodne.Coraz popularniejsza satyna bawełniana łączy w sobie naturalność bawełny i delikatność satyny. Przez wiele osób jest ciągle mylona z klasyczną satyną, zimną i śliską. Satyna bawełniana wykonana jest z bawełny o splocie satynowym. Podobnie jak w przypadku klasycznej bawełny, także i ta pościel jest miękka i przyjazna dla skóry, w dodatku nie przyciąga kurzu. Równie popularna jest pościel z bawełny gofrowanej, potocznie zwana pościelą z kory. Ma ona wszystkie zalety bawełny. Jest to jednak pościel chropowata i może powodować dyskomfort u wrażliwych osób. Wciąż niedoceniana jest pościel lniana, równie miękka, delikatna i przewiewna. Polecana jest szczególnie wrażliwym osobom, ponieważ jest antybakteryjna i antyalergiczna.

Pościel z poliestru – dobry wybór?

Najatrakcyjniejszą cenowo propozycją jest pościel z poliestru. Tania pościel z poliestru jest wykonywana ze sztucznych włókien i może podrażniać wrażliwą skórę. Materiał nie oddycha i nie odprowadza wilgoci, podczas snu może dojść do przepocenia się. Nie ogrzeje on także w chłodniejsze dni. Mimo swojej ceny, taka pościel nie jest najlepszym wyborem.

Jak wybrać dobry sklep z pościelą?

Wiele osób podczas zakupów patrzy przede wszystkim na kolory i wybiera sklep, w którym jest duży wybór barwnej pościeli. Jest to błąd, ponieważ pościeli nie warto kupować oczami. Co z tego, że pościel będzie tania i kolorowa, skoro może uczulić czy przeszkadzać podczas snu? Warto zwrócić uwagę na to, jakiej jakości i z jakich materiałów pościel sklep internetowy oferuje. I zapamiętać, że im lepszej jakości pościel, tym bardziej komfortowy sen.

Post Author: admin