Piękne i gustowne koce bawełniane na każdą okazję

Koc bawełniany jest niezbędnym elementem w każdym domu. Może służyć jako okrycie w chłodne zimowe dni. Elegancki i stylowy koc znakomicie podkreśli również charakter danego wnętrza. Jak wybrać koc bawełniany?

Przyjemne w dotyku koce wykonane z bawełny

Bawełna jest bezpiecznym materiałem, który nadaje się dla dzieci i alergików. Produkty bawełniane są wytrzymałe i doskonale odprowadzają wilgoć. Bawełniany koc jest miły i delikatny w dotyku. Osoby z wrażliwą skórą powinny zdecydować się tylko i wyłącznie na taki produkt.

Koc bawełniany zapewnia dobry komfort termiczny i szybko ogrzewa zmarznięte ciało. Jest to także stylowy dodatek, który może uzupełnić stylizację. Producenci oferują szeroką gamę produktów, które można dopasować do każdej aranżacji.

Kolorowy czy jednobarwny koc – który wybrać?

W sklepach dostępne są koce bawełniane w różnych wzorach. Osoby ceniące klasyczny i minimalistyczny styl powinny zdecydować się na stonowane modele, które są gładkie lub posiadają delikatny wzór. Ciekawie prezentują się koce zakończone z każdej ze stron frędzlami. W pomieszczeniach eleganckich pięknie będzie wyglądać gruby koc wykończony ozdobnymi przeszyciami.

Wzór to jedno, a jak wybrać kolor? Koc można dopasować do koloru zasłon lub do dywanu. Można także wybrać zdecydowanie odmienny kolor, dzięki czemu koc będzie stanowić element ozdobny. Przy wyborze koca warto zwrócić uwagę na barwniki, jakie zostały użyte w trakcie produkcji. Najlepiej wybrać produkt zawierający naturalne barwniki, dzięki temu dzieci i alergicy będą bezpieczni.

Koce bawełniane – jak o nie dbać?

Każdy tekstylny produkt powinien być odpowiednio pielęgnowany, aby długo zachował swój charakter i wygląd. Koce wykonane z bawełny można prać, co jest znacznym udogodnieniem. Oczywiście należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń podanych przez producenta. Produkty bawełniane powinny być prane w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni.

Z racji tego, że koce bawełniane są naturalne, to po zakończeniu prania najlepiej od razu wyciągnąć je i rozłożyć. Jeśli jest taka możliwość, to suszenie powinno odbywać się na świeżym powietrzu, aby wiatr szybko usunął wodę zgromadzoną we włóknach. Zimą najlepiej rozłożyć koc na suszarce i suszyć w pobliżu grzejnika.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home.

Post Author: admin