Właściwości kołdry puchowej

Nie ulega wątpliwości, że kołdra bezpośrednio wpływa na nasz komfort spania. Z tego powodu warto wybierać taką pościel, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Właśnie kołdra puchowa 200×220 wyróżnia się doskonałą przewiewnością i lekkością. W przypadku silnej alergii świetnie sprawdzi się kołdra antyalergiczna 200×220. Tym bardziej że pościel zazwyczaj jest siedliskiem roztoczy, bakterii i złuszczonego naskórka.

Kołdra puchowa – jej właściwości.

Współcześnie klienci najczęściej wybierają kołdrę puchową o rozmiarach 200×220 ze względu na jej właściwości prozdrowotne. Kołdra puchowa o wysokiej jakości gwarantuje dobrą izolację termiczną. Mianowicie ten rodzaj kołdry nie dopuszcza do przegrzewania organizmu, zwłaszcza w okresie grzewczym. Ponadto kołdra 200×220 jest przede wszystkim ciepła, lekka i puszysta. Mianowicie kołdry puchowe zarówno otulają nas oraz grzeją podczas zimy, jak i dają użytkownikowi poczucie komfortowego i przyjemnego snu. Niewątpliwie kołdra 200×220 wykonana z puchu jest uniwersalna, ponieważ można pod nią spać o każdej porze roku. Dodatkowo puch jest zawsze oddzielany od piór w restrykcyjnych warunkach. Zatem kołdry puchowe są doskonałym wyborem dla alergików. Warto zaznaczyć, że kołdry puchowe dostępne na współczesnym rynku reprezentują zróżnicowane parametry jakościowe. W większości przypadków niska cena oznacza gorszą jakość. Pierze użyte do produkcji wyrobów pościelowych powinny być zawsze poddawane wstępnej obróbce. Jeżeli klient zdecyduje się na produkt o wyższej cenie, będzie miał pewność, że materiał wykorzystany do wypełniania kołdry został odtłuszczony oraz oczyszczony.

Dlaczego kołdry puchowe?

Do nadal najbardziej popularnych wypełnień kołder naturalnych puchowych zalicza się puch. Otóż puch zatrzymuje ciepło oraz odprowadza wilgoć. Obecnie rynek oferuje pościel wykonaną z puchu gęsiego i kaczego. Oczywiście w kontekście zapewniania odpowiedniego poziomu ciepła najlepsza jest Kołdra puchowa 200×220 z puchu gęsiego. Jednak są one bardzo drogie, dlatego też konsumenci kupują częściej kołdry puchowe z puchu kaczego. Oprócz tego ważne jest także kupowanie kołder puchowych od sprawdzonych producentów. Jednak klasyczne kołdry wypełnione pierzem czasem powodują uczulenia lub podrażnienia skóry. Innymi wyzwalaczami alergii mogą być także bakterie bądź wirusy, które są obecne w pościeli. Tak więc kołdra antyalergiczna 200×220 jest idealna dla osób, które borykają się z rożnymi alergiami.

Post Author: admin