Brodziki do kabiny prysznicowej

Relaks w stylowej łazience to marzenie każdego człowieka po ciężkim dniu. Żeby spełnić takie marzenia należy na początku zadbać o wnętrze łazienki. Umywalka, wanna i kabina prysznicowa są głównymi elementami tego wnętrza.
Skupmy się na kabinach prysznicowych i brodzikach, które cieszą się aktualnie bardzo dużą popularnością.

Rodzaje brodzików

Zacznijmy od brodzików, które są dołączone do kabin prysznicowych. Jest to spore ułatwienie dla osób, które nie mają czasu, a chcą szybko znaleźć coś do swojej łazienki. Elementy są do siebie dopasowane, dzięki czemu montaż jest szybki i bezproblemowy. Brodziki w takich zestawach są głębokie, więc mogą służyć również jako wanienka dla małego dziecka.

Brodziki do kabiny prysznicowej można również kupić osobno, wyróżnia się głębokie oraz płaskie.

Płaskie brodziki przylegają bezpośrednio do podłogi lub wystają niewiele ponad nią. Jednak przed ich montażem należy sprawdzić strop, ponieważ musi on zmieścić specjalny syfon. Taki model nadaje się dla osób niepełnosprawnych lub starszych, ponieważ nie stanowi on żadnych barier podczas wchodzenia pod prysznic.Głębokie Brodziki do kabiny prysznicowej jak można wywnioskować wystają kilkadziesiąt centymetrów ponad podłogę. Z powodzeniem można nalać do nich wody i wykąpać malucha czy zrobić szybkie, ręczne pranie. Należy zachować ostrożność podczas wchodzenia i wychodzenia, aby się nie przewrócić.

Charakterystyka brodzików

Najczęściej wybieranymi brodzikami są kwadratowe o wymiarach 80x80cm lub 90×90 cm, prostokątne czy okrągłe, ale dla bardziej wymagających osób znajdą się również brodziki o bardziej fantazyjnym kształcie.Kolejnym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest materiał, z którego brodzik został wykonany. Produkowane są z akrylu, konglomeratu, rzadziej ze stali czy ceramiki. Akryl jest materiałem gładkim, co ułatwia czyszczenie, dodatkowo jest on odporny na zmiany temperatur, dzięki czemu dyskomfort związany z zimnym podłożem podczas kąpieli nie jest odczuwalny. Konglomerat jest odporny na wiele negatywnych czynników, a przy tym występuje w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu wpasuje się w styl każdej łazienki.

Post Author: admin