Czy ze stworzeniem mebla samochodowego poradzi sobie każdy mechanik?

Wśród miłośników motoryzacji, tak jak i właścicieli firm z tej branży, często słyszy się o meblach z części starych aut. Stolik połączony z silnikiem, kanapa z karoserii, wieszana szafa-bagażnik… Niejeden fan samochodów chciałby mieć takie cuda aranżacyjne. Trzeba jednak wiedzieć, że z produkcją mebli samochodowych wiąże się masa trudności.

Ile kosztują meble samochodowe?

Niestety jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie: bardzo dużo. Produkcja, a tym bardziej zlecenie produkcji mebli samochodowych to kwestia co najmniej kilku, a najczęściej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego nie każdy może sobie pozwolić na wprowadzenie pierwiastka motoryzacyjnego do swojego mieszkania lub biura.

Oczywiście koszta te nie są nieuzasadnione. Każdy mechanik z pewnością wie jak drogie potrafią być nawet najmniejsze części do samochodu. Jeśli połączyć to z kosztem wszystkich prac, materiałami i narzędziami do obróbki mebli samochodowych, a także korzystaniem z zewnętrznych usług mechanistycznych zwykły stolik lub kanapa może niekiedy być większym wydatkiem od nowego auta.

Czas potrzebny do produkcji

Nie można też zapomnieć, że Meble samochodowe wymagają od twórcy szczególnie dużo pracy i wysiłku, niezależnie od jego umiejętności. Wszystkie elementy mebla muszą być na swoim miejscu, a ich obróbka niekiedy jest bardzo trudna i ryzykowna. Czasami też połączenie dwóch części wydaje się wręcz niemożliwe.

Ile dokładnie zajmuje tworzenie mebli samochodowych? Profesjonaliści przyjmują, że prace nad danym projektem potrafią trwać od kilku tygodni aż po ponad pół roku codziennych wysiłków. Oczywiście tworząc je samemu lub w nieprofesjonalnych warunkach praca nad meblami będzie jeszcze dłuższa.

Niespodzianki przy obróbce starego auta

Niestety chyba praca z każdym używanym samochodem wiąże się z nieprzewidzianymi niespodziankami. Nie sposób sprawdzić dokładny stan wszystkich części przed dokonaniem zakupu, a tym bardziej ich kompatybilność z projektem meblarskim. Niekiedy części potrafią się również zepsuć w trakcie prac.

Wszystko to zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami, jak i stratą masy czasu. W skrajnych przypadkach trzeba nawet odwoływać prace lub znacznie zmieniać projekt, ponieważ na rynku nie zawsze można znaleźć zastępcze części. Jest to ryzyko związane z przerabianiem każdego pojazdu na meble.

Post Author: admin