Dlaczego warto kupić kołdrę antyalergiczną?

Codzienność dla alergika bywa trudna, za wyjątkiem jakości i ceny musi on na każdym kroku weryfikować czy dany produkt nie wpłynie negatywnie na jego zdrowie. Nie omija to tematu zdrowego i spokojnego snu, zwłaszcza jeśli wśród alergii pojawiają się roztocza. Na szczęście na rynku dostępne są kołdry antyalergiczne, które wspierają walkę z tym problemem.

Dlaczego wybór kołdry ma takie znaczenie?

Kołdry polskie jeszcze całkiem niedawno wykonywane były z wypełnieniem z puchu, pierza lub wełny. Te produkty wcale nie należą do najbardziej popularnych alergenów, a jednak osoby uczulone bardzo często ich unikają. I nie chodzi tu o działanie na zapas, choć te produkty same w sobie nie muszą uczulać, to często są siedliskiem roztoczy, a te uczulają już bardzo często.

Roztocza bardzo dobrze czują się w wypełnieniu z pierza czy wełny, mają tam doskonałe miejsce do rozwoju. Walce z tymi pajęczakami nie sprzyja fakt, że kołdry z takim wypełnieniem trudno się czyści, bo nie można tego robić w domu, tylko trzeba je oddać do specjalnej pralni.

Na co wymienić tradycyjną kołdrę?

Tradycyjne kołdry polskie wypełnione puchem, pierzem lub ewentualnie wełną cenione były przede wszystkim za doskonałe właściwości termoregulacyjne, co jest bardzo istotne w naszej strefie klimatycznej. Pod taką kołdrą latem nie było za gorąco, a zimą nikt nie marzł, nawet w słabo ogrzewanym pomieszczeniu.

Kołdry antyalergiczne muszą zatem zapewniać podobny komfort cieplny, ale do tego mieć takie wypełnienie, które nie będzie sprzyjało roztoczom. Właśnie dlatego kołdry antyalergiczne, także te produkowane w Polsce, najczęściej mają wypełnienie syntetyczne charakteryzujące się dobrą cyrkulacją powietrza i nie wiążące wilgoci. Takie kołdry mają zwykle poszycie z bawełny, która z jednej strony dobrze współgra z naszą skórą, z drugiej jest również uznawana za materiał antyalergiczny.

W walce z roztoczami nie wystarczy jednak, by materiał nie sprzyjał ich rozwojowi. Ważne jest również dość częste pranie i czyszczenie. Właśnie dlatego najlepsze kołdry antyalergiczne to takie, które bez przeszkód można prać w domowej pralce, a najlepiej również suszyć w suszarce do prania. Przy poważnych objawach alergii najlepiej kupować je w specjalistycznych sklepach, warto stawiać na kołdry polskie, a unikać tych pochodzących z Chin.

Post Author: admin