Gdzie montować plafoniery?

Urządzanie domu czy mieszkania wiąże się z koniecznością wybrania oświetlenia. Plafoniery sufitowe wyglądają interesująco, ale często w ich przypadku pojawia się pytanie, gdzie je zamontować, by na pewno pasowały i czy są miejsca, w których stanowią one po prostu najlepsze rozwiązanie.

Niskie pomieszczenia

W pomieszczeniach o nisko usadowionym suficie Plafoniery sufitowe są idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim poruszanie się po pomieszczeniu będzie proste – bez obaw o zahaczenie głową o wiszący żyrandol. To także rozwiązanie o większej estetyce w przypadku niskich pomieszczeń – nie są one dodatkowo optycznie obniżane przez zwisające z sufitu lampy. Jednocześnie plafoniera sufitowa dostarczy odpowiednią ilość światła, by można było z pokoju korzystać.

Małe pokoje

Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, to w trakcie jego urządzania pojawia się obawa przed zagraceniem go. Tradycyjne wiszące żyrandole, choć piękne, mogą mocno przytłoczyć pokój, ponieważ dość mocno wchodzą w jego obręb. Tego problemu nie ma, jeśli w ramach oświetlenia wybierze się plafoniery sufitowe, które są źródłem światła, ale także dyskretnym i drobnym dodatkiem do pokoju. Można wybrać dowolny wymiar i kształt, a także stylistykę idealnie pasującą do wnętrza.

Doświetlenie punktowe

Plafonierami sufitowymi warto także doświetlać dodatkowe punkty, w których potrzebujemy więcej światła – stoły, biurka. Dzięki nim będzie jaśnie tam, gdzie tego potrzebujemy, ale jednocześnie bez nachalnie wyglądających żyrandoli czy lamp stojących.

Post Author: admin