Istota wyboru brodzików do kabin prysznicowych

Niezwykle istotnym pomieszczeniem w całym domu jest łazienka. Spędzamy w niej stosunkowo sporo czasu i najczęściej chcemy, aby była ona wykonana estetycznie i była zadbana. Centralnym jej miejscem jest wanna lub prysznic – a z nim wiąże się wybór brodzika do kabiny prysznicowej. Poniższy tekst pomoże w jego wyborze.

Dlaczego tak ważny jest wybór brodzika do kabiny prysznicowej?

Większość osób zwraca uwagę jedynie na wygląd prysznica, nie zastanawiając się nad jego funkcjonalnością oraz jakością wykonania. Oczywiście to, jak prezentuje się łazienkowa armatura jest niezwykle istotne, ale warto dowiedzieć się, dlaczego lepiej inwestować w lepszej jakości brodziki do kabiny prysznicowej.

Przede wszystkim źle zamontowany brodzik do kabiny prysznicowej może powodować wylewanie się z niego wody podczas brania kąpieli. Jest to uciążliwe, kiedy po każdym wziętym prysznicu należy wchłaniać wodę z podłogi. Taka sytuacja również powoduje namnażanie się bakterii i może być powodem do zawilgotnienia fug i powstawania grzyba.

Dodatkowo, źle dobrany i zamontowany brodzik będzie podatny na zarysowania, uszkodzenia – a w tym – nawet pęknięcia! Z pozoru zaoszczędzimy wybierając tańszy brodzik i zatrudniając wątpliwej jakości fachowców, jednak po czasie będziemy zmuszeni wymieniać brodzik na nowy.

Z jakiego materiału wykonywane są brodziki do kabiny prysznicowej?

Kiedy wiadomo już, dlaczego tak istotne jest porządne zamontowanie brodzika oraz odpowiedni jego wybór, dochodzimy do momentu, w którym musimy zdecydować się na materiał, z jakiego dany brodzik ma zostać wykonany.

Najpopularniejszym na rynku rozwiązaniem są Brodziki do kabiny prysznicowej wykonane z akrylu. Jest to gładki i ciepły w dotyku materiał, który jest dodatkowo stosunkowo lekki, co ułatwia montaż.

Innym rozwiązaniem są brodziki wykonane z konglameratu, który imituje lany marmur. Na długo zachowuje swój błysk, jednak należy uważać podczas montażu, gdyż jest niezwykle kruchy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto także zastanowić się nad głębokością, jaką ma mieć nasz brodzik.

Gdy chcemy zdecydować się na oszkloną kabinę prysznicową, ciekawym wyborem będzie płaski brodzik umiejscowiony prosto na ziemi. Należy poprawnie zamontować odpływ w takim brodziku, jednak efekt jest naprawdę tego wart.

Inną propozycją są wyższe brodziki. Ciekawie wyglądają w zestawieniu z trójkątnym kształtem, gdzie cała kabina prysznicowa z brodzikiem umiejscowiona jest w narożniku.

Post Author: admin