Jak stworzyć przytulne wnętrze?

Mieszkanie, bez względu czy znajduje się w bloku, czy w domku jednorodzinnym, jest miejscem gdzie właściciele chcą się czuć komfortowo i bezpiecznie. To rodzaj azylu, który powinien stwarzać warunki do spokojnego odpoczynku po pracy oraz pozwalać cieszyć się domową atmosferą.

Salon – serce domu

W wielu domach życie rodzinne i towarzyskie skupia się w pokoju dziennym, często zwanym salonem. To o to pomieszczenie właściciele dbają najbardziej, poświęcając mu wiele uwagi. Z tego też powodu ważne jest, aby wnętrze to było nie tylko urządzone gustownie i modnie, ale przede wszystkim funkcjonalnie i z duszą. W dobrze wyposażonym salonie powinien znaleźć się kącik wypoczynkowy z kanapą wyposażoną w poduszki ozdobne, fotelami i stolikiem kawowym, a także spory stół z krzesłami, by móc przyjmować gości. Innym ważnym meblem będą komody wypełnione książkami bądź bibelotami. W wielu salonach króluje też duży płaski telewizor i kino domowe.

Dodatki do salonu

O wyjątkowym charakterze pokoju nie decydują jednak ani meble, ani sprzęt audiowizualny, a dobrze dobrane i skomponowane dodatki, wśród których królować będą poduszki dekoracyjne do salonu oraz bibeloty.Trudno wyobrazić sobie przytulny kącik wypoczynkowy bez miękkiego koca i przynajmniej kilku poduszek ozdobnych. Poduszki ozdobne do salonu podkreślają indywidualny charakter wnętrza i odpowiadają za jego przytulność. Dobiera się je pod kolor ścian i styl pomieszczenia.

Poduszki dekoracyjne do salonu w różnych stylach

Poduszka dekoracyjna sprawdzi się praktycznie w każdym z głównych nurtów dekoracji wnętrz. W stylu skandynawskim, który opiera się w dużym stopniu na wykorzystaniu jasnych, prostych mebli, charakterystyczną przytulność i estetyczną spójność tworzą ciepłe dodatki w postaci wełnianych koców i dekoracyjnych poduszek w stonowanych barwach.Przeżywający renesans styl ludowy opiera się na korzystaniu z barwnych naturalnych tkanin. Lniane obrusy, zasłony oraz poduszki ozdobne do salonu wzbogacane są ludowymi wzorami z Łowicza, Podhala lub Opolszczyzny.

Równie barwy będzie styl boho w salonie. Nasycone barwy narzut, koców i poduszek ze zwykłego wnętrza wyczarują pokój, w którym będzie się chciało spędzać czas, czytając książki, pijąc aromatyczna herbatę, rozmawiając z bliskimi lub grając w planszówki lub inne gry towarzyskie.

Dodatkowo nastrój można podkreślić, puszczając ulubioną muzykę lub zapalając świece zapachowe.

Post Author: admin