Jak urządzić interesujące wnętrze

Urządzenie własnego mieszkania czy domu to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tej materii. Musimy podjąć wiele ważnych decyzji, na przykład w jakim stylu urządzić każde z pomieszczeń.

Udany mariaż retro z nowoczesnością

W sklepach, stacjonarnych jak i internetowych znajdziemy mnóstwo różnych mebli i dodatków do wyboru. Jednak cześć osób chce żeby ich mieszkanie wyglądało naprawdę wyjątkowo i oryginalnie. Dlatego wyszukują na strychach i pchlich targach prawdziwe perełki. Na przykład stare lampy czy ceramikę. To właśnie takie pozorne detale sprawiają, że dom jest naprawdę nasz… Dodatkowo warto wspomnieć, że wzornictwo z PRL-u od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. A więc lampa retro wyszperana na strychu u dziadków może okazać się niezłą lokatą kapitału. Szczególnie cenione są przedmioty pochodzące z lat 50 i 60 XX wieku.

Nowocześnie i modnie

Osoby, które kochają sprzęty z duszą boją się jednak, że ich mieszkanie będzie przypominało skład staroci czy dom wiekowej cioci… Nie są to obawy bezpodstawne, jeśli przesadzimy z ozdobami z poprzedniej epoki. Warto mieszać na wskroś współczesne meble z retro dodatkami. Dzięki temu lampa vintage stanie się przepiękną i oryginalną ozdobą. Jednocześnie nie zdominuje całej przestrzeni.

Stare lampy wspaniale prezentują się na przykład w minimalistycznych salonach. Sprawiają, że całość nabiera bardziej przytulnego charakteru. Lampa retro może zawisnąć także w naszej sypialni czy w pokoju dziecięcym. Zwłaszcza jeśli jest ona pamiątką z rodzinnego domu. Dzięki niej każdego dnia będą do nas wracać miłe wspomnienia z dzieciństwa.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Z całą pewnością musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy czy lampa vintage jest w pełni sprawna. Zwłaszcza jeśli nie była przez długie lata używana. Wiele różnych elementów mogło ulec uszkodzeniu.

Jeżeli nie wiemy jak zestawiać stare i nowe elementy to warto poszukać ciekawych inspiracji w internecie. Jest ich tak wiele, że każdy bez większego problemu znajdzie coś dla siebie. Inna opcja to poproszenie o pomoc specjalisty. Architekt bez problemu pomoże nam zaaranżować przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb naszej rodziny. Jak znaleźć dobrego architekta? Możemy poprosić o rekomendację naszą rodzinę i przyjaciół. Internet również przyjdzie nam z pomocą.

Post Author: admin