Jak wykonać maskowanie rur pionowych w łazience?

Jak wiadomo rury, które biegną po ścianach przeważnie nie będą stanowiły estetycznej i ciekawej dekoracji w mieszkaniu. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w zdecydowanej większości przypadków w pokojach mieszkańców będą drażniły rury grzewcze, z kolei w łazienkach rury sanitarne i grzewcze. Nie wszyscy oczywiście wiedzą, że istnieją bardzo proste sposoby na ich ukrycie.

Maskowanie rur pionowych kolorem

Najprostszym do wykonania rozwiązaniem jest pomalowanie rur na taki sam kolor co powierzchnia, na której się znajdują. Wystarczy w tym celu użyć takiego samego odcienia farby, by wspomniane rury praktycznie wtopiły się w ściany w pokoju.

Z kolei w sytuacji, gdy na ścianach będzie znajdowała się wielokolorowa tapeta należy wykorzystać do pomalowania nieestetycznie prezentujących się rur jednej farby. Oczywiście alternatywnym rozwiązaniem będzie oklejenie rur kawałkiem tej samej tapety, która znajduje się na ścianie.

Zasłonięcie rur

Maskowanie rur pionowych, które biegną w okolicach okien można również wykonać w inny sposób. Doskonale egzamin może zdać kryjąca zasłona. W przypadku, gdy rury będą biegły pionowo wzdłuż ściany rekomendowane jest zamontowanie karnisza możliwie najbliżej ściany. Dzięki temu zasłona będzie zakrywała widoczne elementy instalacji.

Ponadto, by wspomniane rury nie były widoczne od góry, należy zawiesić je możliwie najwyżej. Zasłony, które sięgają podłogi będą tym samym stanowiły nie tylko świetny kamuflaż dla rur, ale również dekorację wnętrza.

Zabudowa z płyt kartonowo-gipsowych

Można dzięki temu sposobowi dokonać ukrycia praktycznie wszystkich mało atrakcyjnych elementów, które wystają ze ścian. Część osób podejmuje decyzję o zabudowaniu całej ściany, a inni tylko biegnącej po niej rurze.

Osoby, które zdecydowały się na pierwszą wymienioną opcję powinny w pierwszej kolejności wykonać stelaż, do którego należy właściwie przymocować płyty kartonowo-gipsowe. Rozwiązanie jest w stanie zmniejszyć pomieszczenie pokoju. Można jednak będzie cieszyć się zarówno z gładkiej, jak i równej ściany.

Ponadto obecnie jest możliwość zabudowania rur, które biegną pod sufitem. Wystarczy do tego celu zastosować odpowiednie płyty kartonowo-gipsowe. Oczywiście w takiej sytuacji sufit ulegnie obniżeniu, ale w rezultacie będzie idealnie równy. Można dodatkowo zdecydować się na zamontowanie oświetlenia punktowego. Jest to nie tylko i wyłącznie nowoczesne, ale również praktyczne rozwiązanie. Osoby, które nie są w stanie wykonać tego samodzielnie powinny zaangażować do pracy fachowców.

Post Author: admin