Jaką płytę meblową wybrać do łazienki?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Istotne jest to, aby było ono nie tylko komfortowe, ale również bezpieczne w użytkowaniu. Pamiętajmy, że wnętrze narażone jest na specyficzne warunki eksploatacji. Mowa tutaj przede wszystkim o wilgoci, parzę wodnej, czy też zmiennych temperaturach. Należy wziąć to pod uwagę podczas wyboru płyty meblowej w Poznaniu.

Wysoka odporność na wodę

Płyty meblowe w Poznaniu występują w wielu różnych formach, dzięki czemu znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić problemu. Należy przede wszystkim znaleźć materiał, który będzie w stu procentach wodoodporny. Nie może on pochłaniać wody, gdyż zwiększa to ryzyko pojawienia się pleśni, czy też grzybów. Ponadto osłabia to parametry użytkowe mebli, a więc taka inwestycja jest kompletnie bez sensu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się płyty meblowe w Poznaniu, które produkowane są na bazie żywic melaminowych lub izocjaninowych. Przetrwają one nawet najcięższe warunki użytkowania. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, czy też konserwacji, co z punktu widzenia użytkownika jest niezwykle korzystne.

Tańsza alternatywa

Wyżej wymienione materiały do produkcji mebli są dość drogie, a więc nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele tańszych płyt meblowych w Poznaniu. Nie trzeba posiadać ogromnego budżetu, aby zakupić materiał, który będzie cechował się optymalnymi parametrami użytkowymi.

Płyty wiórowe, czy też MDF są powszechnie stosowane do produkcji mebli łazienkowych. Musimy jednak pamiętać o tym, że wymagają one dodatkowej ochrony. W innym przypadku wilgoć szybko przeniknie w głąb mebli, a tym samym negatywnie wpłynie na ich jakość. Może to skutkować przedwczesnym uszkodzeniem.

Tradycyjne rozwiązania

Niejedna osoba stawia na tradycyjne rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody. Drewno wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Prezentuje się ono wyjątkowo elegancko, a zarazem jest solidne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że warunki panujące w łazience są trudne. Należy wybrać jest płyty meblowe pokryte warstwą ochronną. Zmniejsza ona stopień przenikania wilgoci.

Odpowiednio zabezpieczone drewno nie jest również wrażliwe na amplitudy temperatur. Łazienkowe meble drewniane zwykle są bejcowane lub lakierowane. Warto jest zainwestować nieco więcej gotówki, a mieć pewność, że naturalne tworzywo przez długie lata zachowa swoją oryginalną formę. Dobrze jest znaleźć godnego zaufania producenta płyt meblowych w Poznaniu.

Post Author: admin