Jaki drzwi suwane szklane najlepiej kupić?

Drzwi suwane szklane to idealna opcja dla słabo naświetlonych wnętrz. Szkło wpuszcza światło z zewnątrz, dzięki temu pomieszczenia wydają się jaśniejsze. Dodatkowo świetnie sprawdzą się w przypadku wnętrz w stylu loftowym. Swobodne przedostawanie się światła, a także oszczędność miejsca to nie wszystkie zalety takiego rozwiązania. Istnieje dużo możliwości wypełnienia takich drzwi.

Bezpieczne szkło

Wypełnienie szklane zrobione ze szkła bezpiecznego warstwowego powstaje z połączenia dwóch tafli szkła przy pomocy specjalnych folii PVB bądź EVA, które odporne są na rozerwanie. W przypadku stłuczenia takich drzwi, szkło nie powinno się rozsypać na drobne kawałki, lecz pozostanie w jednej części dzięki specjalnej folii zatrzymującej pęknięte fragmenty, a także odłamki szkła. Warto podkreślić, że drzwi suwane szklane zapewniają intymność, a szkło będzie dodatkowo podkreślać charakter wnętrz.

Mleczne szkło

Taki rodzaj wypełnienia idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy dane drzwi mają docelowo zapewniać prywatność w danym wnętrzu. Warto podkreślić, że szkło mleczne nie jest przezroczyste. Dzięki temu światło przeniknie do wewnątrz, lecz jego kryjąca powłoka zapewni intymność. Zastosowanie folii w kolorze matowym sprawi, że szkło uzyska kolor mleczny i stanie się w pełni nieprzezroczyste. Znajdzie także zastosowanie dla drzwi szklanych, które mają zapewniać pełną prywatność. Drzwi suwane szklane z mlecznego szkła to absolutny hit obecnego sezonu. Można je znaleźć w wielu mieszkaniach, a ich cena nie odbiega znacząco od innych modeli drzwi suwanych.

Przezroczyste szkło

Drzwi szklane zawierające przezroczystą szybę można zamówić w kilku modelach. Jest to świetny wybór, zwłaszcza wtedy, gdy drzwi mają być elementem dekoracyjnym bądź mają stanowić formę odgrodzenia pomieszczenia od reszty loftowego domu bez konieczności zasłaniania. Warto podkreślić, że użycie folii przezroczystej wewnątrz szkła sprawi, że szkło będzie w pełni przezroczyste, a jednocześnie zachowa jego bezpieczeństwo. Takie drzwi warto kupować od renomowanych producentów, ponieważ tańsze egzemplarze mogą dość szybko ulec zniszczeniu. Drzwi suwane szklane zawierające przezroczyste szkło dostępne są na rynku w przystępnych cenach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Post Author: admin