Jakie lampy wybrać do salonu?

Salon jest sercem domu. Tu spędzamy najwięcej czasu, warto więc zadbać, by był elegancki i przytulny. Światło jest bardzo ważne w kreowaniu przestrzeni. Jak wybrać lampy sufitowe, podłogowe i stołowe, by stworzyć przytulne wnętrze?

Kącik wypoczynkowy

W salonie odpoczywamy, ale również spożywamy posiłki. Chcąc urządzić salon funkcjonalnie, należy wydzielić odpowiednie strefy. Warto do tego wykorzystać światło.

Jesteśmy przyzwyczajeni, że żyrandol wieszamy na środku pokoju dziennego. Nie jest to jedyne rozwiązanie. Tanie lampy sufitowe warto rozmieścić tak, by pokój był oświetlony równomiernie.

W dłuższym salonie można wykorzystać dwa żyrandole. Dzięki temu pokój nabierze ciekawszego charakteru. Tanie żyrandole, które mają opcję regulacji natężenia światła, będą rozjaśniały salon mocnym blaskiem lub delikatnym światłem, w zależności od potrzeb. Dzięki temu kącik wypoczynkowy będzie idealny, by pograć z dziećmi w planszówki lub odpocząć w półmroku.

Część jadalna

Stół w jadalni to najważniejszy mebel. Koniecznie musi być dobrze oświetlony. W zależności od długości stołu, można wykorzystać 1 lub 3 tanie lampy sufitowe. Dzięki temu w trakcie romantycznej kolacji stół będzie wyłącznie delikatnie rozjaśniony, a w czasie rodzinnej uroczystości – dobrze oświetlony.

Do wnętrza w stylu skandynawskim idealne będą proste żarówki. W jadalni w stylu industrialnym świetnie będą wyglądały lampy z metalowymi kloszami, a do wnętrza nowoczesnego warto wybrać tanie żyrandole z tekstylnymi kloszami.

Nastrojowe oświetlenie

Elegancki salon, oprócz użytkowego światła górnego, powinien być wyposażony w lampy stołowe oraz podłogowe. Dzięki temu można stworzyć pokój dzienny, który będzie nastrojowy i przytulny.

Tanie lampy stołowe warto ustawić na komodzie, szafce rtv, parapecie czy stoliku kawowym. Jeżeli mają to być lampy, które tworzą przyjemny nastrój, warto skoncentrować się na modelach, które dają rozproszone światło.

Tanie lampy podłogowe można umieścić w pobliżu sofy, wygodnego fotela czy w rogu pokoju. Wybierając tanią lampę podłogową, która ma również służyć do czytania, trzeba zadbać, by miała mocne światło kierunkowe. Bardzo ważna jest również możliwość ustawienia natężenia światła. Do czytania jest niezbędne jasne światło, gdy odpoczywamy, przyda się wyłącznie delikatny strumień.

Post Author: admin